none
online alışveriş siteleri hk RRS feed

  • General discussion

  • merhaba online alışveriş sitelerinden k.kartı ve kişisel bilgileri vererek alışveriş yapmak problem yaşarmıyız. birde bazı sitelerin url yazan kısmında yeşil kilit işareti çıkıyor bunlar güvenli olduğu anlam ınamı geliyor şayet öyle ise geçen bir siteden alışveriş yaptım http://www.fidanbilisim.com/taki-aksesuar-k-6/kupe-k-491/zirkon-tasli-kupeler-k-492/rose-shakira-kupe-u-46483.html#.VbVev7Ptmko ama kilit işareti yokmu ne gibi sakıncası olabilir. teşekkürler.
    Sunday, July 26, 2015 10:33 PM

All replies

  • Aslında yeşil bir ışığa gerek yok. Yeşil ısık dediğimiz yer sitenin bir sertifika sağlayıcısı tarafından onaylandığı anlamına gelir ki bu; sitenin kredi kartı gibi özel bilgilerinizi girebileceğiniz güvenirliği sağladığı anlamına gelir. Yani internet üzerinden bir alışveriş yaparken sitenin güvenirliği kredi kartı bilgileri ve sizin kişisel bilgilerinizi girerken önemlidir.

    Kişisel bilgilerinde sitenin güvenirliğini daha önceki üyelerden site kalitesinden iletişim bilgilerinden sağlayabilirsin. www.majestecanta.com da yöneticilik yapıyorum. daha bir çok site de yöneticiliğim var. E-ticaret müşterilerinin derdinden e-ticaret yapan firma ve sahışlardan iyi anlarım. Bu durumda siz müşteri olduğunuz için yeşil ışık değil firma referansı araştırmanız daha doğru olacaktır. 

    Tuesday, December 29, 2015 5:45 AM