locked
[Windows 7, Vista] Ip adresi çakışması RRS feed

 • Soru

 • ağdaki başka bir bilgisayar bu bilgisayarla aynı IPasresine sahip.bu sorunu çözme konusunda yardım almak içinağ yöneticinize başvurun.windows sistem olay günlüğünden daha fazla ayrıntı edinilebilir.

  bilgisayarım bu ağ hatasını veriyor?ne yapmam lazım?


  20 Mart 2011 Pazar 15:00

Yanıtlar

 • Merhaba Pınar ORMANCI

  İki bilgisayarın ip adreslerinin aynı olmasının nedenlerinden biri ip adreslerinin elle girilmiş olmasından kaynaklanabilir.

  Kendi bilgisayarınızın ip adresini değiştirebilirseniz bu problem ortadan kalkacaktır.

  Başlat  + Denetim Masası + Ağ Paylaşım Merkezi + Yerel Ağ Bağlantılarından + Özellikler Sekmesine Geliyoruz + İnternet Protokoklü Sürüm 4 ( Tcp / IPV4) seçilerek özeliklere girilir. Bu kısımda bulunan ip adresi bölümünde yer alan rakamların örneğin : 192.168.2.16 veya 10.0.0.2            sadece son rakamlarını değiştirerek ( 16-2) farklı bir rakam girerek 254 e kadar bu sorunu gidermiş olursunuz.

  Veya

  Başlat  + Denetim Masası + Ağ Paylaşım Merkezi + Yerel Ağ Bağlantılarından + Özellikler Sekmesine Geliyoruz + İnternet Protokoklü Sürüm 4 ( Tcp / IPV4) seçilerek özeliklere girilir.Bu bölümde yer alan otomatik olarak bir ip adresi al seçilebilir.

  Sorun yaşamaya devam ederseniz lütfen probleminizi bizimle paylaşınız.


  Konu ile ilgili mesajım sorununuzun çözümünde size fayda sağladı ise LÜTFEN "Yardımcı Olarak Oyla" üçgenine tıklayın. Saygılarımla Kaan Gürsoy
  21 Mart 2011 Pazartesi 08:20