locked
[Windows 7] internet or ethernet RRS feed

 • Soru

 • hi. i have a problem with my internet connection.I am using cable for connection.It's 30 meters.And my friend is using wireless on same modem.My connecting is down after when i used 10-15 mins.in the right and down corner i seen yellow interjection symbol on the connecting symbol.there is a one information about connection its '' no network access''. when i repaired it doent work again and i was restarting my computer and i have to push my power button for the close system because it doent close and there are ''shooting...'' info for me.I think it is objectionable to system.If I didnt repair i can restart and i can use my internet for10-15 min. and i am turning back, same problem.thanks for support you can back in turkish or english its doesnt matter.

  system opinions:

  i7-740qm

  6gb ddr3 ram

  atheros AR8131

  windows 7 home premium 64 bit ( i can user number if u need this)

  10 Aralık 2010 Cuma 17:58

Yanıtlar

 • Merhabalar Melihakd

  Yukarıda bahsetmiş olduğunuz problem, çekmiş olduğunuz kablo'dan kaynaklanmamaktadır, çünkü bildiğiniz gibi CAT5 kabloları ortalama 80 mt. kadar destek verebilmektedir. Ethernet girişiniz veya kullanmış olduğunuz kablo'dan kaynaklı bir problem olarak gözükmektedir, keza aynı şekilde modem girişinde'de problem oluşabilir. Sizden ricam önce kablonuzu değiştirerek problemi test etmeniz, eğer olmaz ise, modem'in farklı bir port'una takarak problemi tanımlamanız gerekmektedir. Eğer bu işlemlerin hiç biri olmaz ise, ethernet girişiniz için pc üreticinizden teknik destek almanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptığınız halde hala bir problem ile karşılaşıyorsanız lütfen geri bildirim veriniz.

  Not: Kullanmakta olduğunuz Microsoft Answers sitesi, Türkiye Desteği içindir. Eğer ingilizce destek almak isterseniz lütfen burayı tıklayarak yurt dışındaki forumumuzdan destek alınız. Türkiye'de yeni başlamış olan Microsoft Answers sitesinden sizin gibi aynı problemi yaşayan kullanıcılarımızın sağlıklı bir şekilde faydalanabilmesi için lütfen konu'nun devamında Türkçe devam ediniz.

  Teşekkürler.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  10 Aralık 2010 Cuma 21:08
  Moderatör