locked
[Office 2007] Ürün anahtarımın geçersiz olduğunu bildiren bir hata iletisi alıyorum RRS feed

 • Soru

 • Office programımda ürün anahtarımı girmem isteniyor. Bunu yaptığımda, ürün anahtarımın geçersiz olduğunu bildiren bir hata iletisi alıyorum.  Ne yapacağımı bilmiyorum. Doğru sayıları ve harfleri girdiğimden eminim.
  6 Ekim 2010 Çarşamba 12:14

Yanıtlar

 • Bu oldukça sık karşılaşılan bir sorudur. Bu sorun genellikle aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşur:

  ·         Office'i satın aldığınız bir perakende kutulu üründen yüklemeye çalışıyorsanız, Denetim Masası'na gidip Programlar'ı tıklatın, Programlar ve Özellikler'i tıklatın ve başka bir Office kopyasının zaten yüklü olup olmadığına bakın.  Önceden yüklenmiş bazı Office 2007 Deneme Sürümü paketleri, ürün anahtarını doğrulama işlemiyle çakışmaya yol açabilir.  Başka bir Office kopyasının yüklü olduğunu görürseniz bu kopyayı kaldırıp yeni Office sürümünüzü yüklemeyi yeniden deneyin.

  ·         Dizüstü bilgisayarınızın altına veya masaüstü bilgisayarınızın arkasına yapıştırılmış bir etiketteki 25 basamaklı ürün anahtarını kullanıyorsanız yanlış anahtarı kullanıyorsunuz demektir.  Bu anahtar Office paketinin değil,Windows işletim sisteminin ürün anahtarıdır.  Office paketi için doğru ürün anahtarı aşağıdaki konumlardan birinde olacaktır:

  ·         Bu Office sürümünü bir perakende mağazadan satın aldıysanız, Office 2007 perakende ürün kutusunun içinde olacaktır.

  ·         Office'i bir çevrimiçi Web sitesinden satın aldıysanız, bu siteden gelen bir e-posta iletisinde olabilir.

  ·         CD veya DVD kutusunun dışındaki bir etikette olabilir.

   

  Geçersiz ürün anahtarı senaryosu hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın: http://support.microsoft.com/kb/836178
  6 Ekim 2010 Çarşamba 12:14