locked
[Windows 7] Windows Mail'e ne oldu? RRS feed

Yanıtlar

 • Windows Mail Windows 7’de yoktur. E-posta kullanmak için Microsoft’a veya başka bir şirkete ait bir e-posta programı yüklemeniz gerekir. Ayrıca web tabanlı bir e-posta hizmeti de kullanabilirsiniz; ancak Windows Mail’deki eski iletilerinizi web e-postasında açamazsınız.

   

  Windows 7'ye yükseltmeden önce Windows Mail kullandıysanız tüm e-postalarınız, kişileriniz ve iletileriniz kaydedilir. Yükseltme işlemi sırasında hiçbir öğe silinmediği için, eski iletilerinizi ve kişilerinizi uyumlu bir e-posta programına alabilirsiniz.

   

  E-posta hesaplarını, takvimleri, kişileri ve daha fazlasını yönetmek için Windows Live Mail programını kullanabilirsiniz. Windows Live Mail bilgisayarınızda zaten yüklü olabilir. Yüklü olup olmadığını görmek için, Başlat düğmesini tıklatın, Windows Live Mail yazın ve sonuçlarda görünüp görünmediğine bakın. Görünmüyorsa, Windows Live Essentials'ın parçası olan Windows Live Mail'i ücretsiz olarak karşıdan yükleyebilirsiniz. (http://download.live.com/wlmail)

  Aşağıda, Windows Live Mail ile yapabileceğiniz bazı işlemler açıklanmaktadır:

  ·         Outlook Express 6 ve Windows Mail'de aldığınız tüm önemli iletileri Windows Live Mail'de okuyabilir ve iletileri bilgisayarınıza kaydederek her zaman yedek kopyalarının olmasını sağlayabilirsiniz.

  ·         Tek bir program kullanarak Hotmail, Gmail, Yahoo! Mail Plus, vb. gibi tüm e-posta hesaplarınızı yönetebilirsiniz.

  ·         Çevrimdışı durumdayken bile e-posta iletilerini okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz. Daha sonra Internet'e bağlandığınızda hesaplarınızı eşitleyebilirsiniz.

  ·         Kimlik avı dolandırıcılığını algılayabilir, şüpheli gönderenleri engelleyebilir ve tüm e-posta hesaplarınız için istenmeyen postalara otomatik olarak filtre uygulayabilirsiniz.

  ·          

  Daha fazla bilgi için bkz. Windows Mail'i mi arıyorsunuz? ( http://windows.microsoft.com/en-US/Windows7/looking-for-windows-mail )
  6 Ekim 2010 Çarşamba 10:21
  Moderatör