locked
[Other] Bağlı olan internetimi diğer bilğisayarımla wifi ortamında paylaşmak RRS feed

 • Soru

 • iyi günler benim internetim laptopuma(win 7 işletim sistemi var) kablolu bağlantı ile gelmektedir diğer laptopuma(win home edition) wifi ortamında dağıtmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.
  17 Nisan 2011 Pazar 19:41

Yanıtlar

 • Merhaba Tarkan Bey;

  Kablolu internetinizi paylaştırabilmek için 2 yol var. 1. yol kablosuz router kullanarak paylaştırmak, 2. yol ise laptopunuzdan interneti paylaştırmak. Bu iki yolun kendilerine göre avantaj ve dezavantajlarını yazayım, hangisine karar verirseniz onun üzerinden devam ederiz.

  1. yolun avantajı interneti kullanabilmek için her iki laptopunuzun da açık olması gerekmez. Hangi laptopda ihtiyacınız varsa orda interneti derhal kullanabilirsiniz. Dezavantajı ise bir adet kablosuz router cihazı almak zorunda olmanız. Bunun için de bir cihaz önerebilirim. Burada dikkat etmeniz gereken access point değil kablosuz router olmalı.

  2. yolun avantajı ise böyle bir cihaza gereksiniminiz yoktur. Dezavantajı ise interneti 2. laptopdan kullanabilmek için 1. laptop açık olmak zorundadır.

  Bu yollardan birisine karar verirseniz ona göre devam ederiz. Benim önerim ise 1. yol olacaktır. Çünkü bir sıkıntı çıktığı zaman gidermesi diğer yola nazaran çok daha kolaydır.

  Kolay gelsin.


  18 Nisan 2011 Pazartesi 06:47