locked
[Windows 7] Windows 7 Etkinleştirme Sorunu RRS feed

 • Soru

 • (OEM)Windows wista (64) bit,işletim sistemini orjinal cd ile ücretsiz windows 7 home premium,işletim sistemine yükselttim.Windows 7 yüklüyken daha sonra işlem merkezinden,kurtar bölümünden,gelişmiş kurtarma,kısmından.Yeniden yükleme yaptım.Ancak 2 veya 3 ay aralıklarla,windowsu,orjinal windows 7 keyi ile etkinleştirmeme rağmen.Windows orjinal değil diye bir uyarı veriyor.

                                                                                                                                                                                                                  

  28 Kasım 2010 Pazar 04:54

Yanıtlar

 • Merhaba,

  1. C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasını notepad ile açıp içinde #block wga gibi ifadeler olup olmadığını kontroledin ve varsa silin.

  2. Vistalizator gibi programlar kullanıyorsanız doğrulamadan geçemezsiniz. 3rd party araçlarla işletim sistemini sonradan Türkçeleştirme bu hataya sebebiyet verir.

  3. Ürün anahtarını Başlattan Programları ve Dosyaları Ara'ya cmd yazıp çıkan cmd'nin üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdıktan sonra çıkan komut istemi penceresinde slmgr /upk komutunu çalıştırarak kalıdırın ve sistemi yeniden başlattıktan sonra ürün anahtarınızı tekrar girip etkinleştirmeyi deneyin.

  4. http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012 adresinden indirdiğiniz mgadiag aracını yönetici olarak çalıştırın ve Continue buton'una basın. Windows segmesi altında yer alan Product Key bölümünün karşısında ki ürün anahtarının son 15 hanesinin sizin ürün anahtarınızla eşleşip eşleşmediğini kontrol edin.

  5. Eğer segmeler arasında Blocked VLK ibaresini görürseniz bu hatayı alırsınız. Blocked VLK crack'li ürün kullanımını açıklar.

  6. Eğer bu durum ilk defa başınıza geldiyse ve problemi yukarıda belirtmiş olduğum adımlarla çözemediyseniz Bios güncellemesi yapmanız gerekecektir.

  28 Kasım 2010 Pazar 10:45