locked
[Windows 7] xp moda (virtual pc integration device ) RRS feed

 • Soru

 •  KULLANDIĞIMIZ  MUHASABE PROGRAMINDAN DOLAYI XP MODDA İŞLEM YAPMAK ZORUNDAYIZ. XP MODU BAŞARI YÜKLEDİK PROGRAMLARIMIZ SIKINTISIZ ÇALIŞIYOR. FAKAT YAZICI TANITIMI VE USB DESTEĞİ KISMINA GELİNCE HİÇ BİR İŞLEM YAPAMIYORUM. ELİMİZDE PANASONİC KX-P1150 ŞERİTLİ YAZICI VE HP 4300 OFFİCEJET YAZICILAR VAR. İKİSİNİDE TANITAMADIK. SÜREKLİ VİRTUAL PC İNTERGRATİON DEVİCE HATASI ALIYORUZ. ACİL YARDIMA İHİTYACIMIZ VAR. KULLANDIĞIMIZ LİSANS WİN7 PRO 64 BİT.

   

  21 Mart 2011 Pazartesi 10:41

Yanıtlar

 • Merhaba Ozgur08,

  Yukarıda bahsetmiş olduğunuz problemde, takdir edersiniz ki bir pcnin iki işletim sistemini desteklemesini sağlıyorsunuz. Virtual pc'lerde bu tür uygulamaları kullanmak için en önemli faktör bunu destekleyen bir işletim sisteminin olması, 2. en önemli faktör ise iki işletim sisteminide destekleyen (asıl makinamız win7 ve sanal makinamız winxp) güçlü bir pc'ye sahip olmamız'dır. Bu aşamalarda yukarda bahsettiğiniz gibi hatalar alabilmemiz muhtemel'dir. Öncelikle daha önceden yayınlamış olduğumuz KB977285 no'lu makalemizi inceleyerek içerisinde bulunan çözüm adımlarını uygulayınız. Eğer çözüm başarılı olmazsa geri bildirimde bulunabilirseniz farklı çözüm adımları uygulayabiliriz.

  Not: Pc'nizin tam zamanlı ve daha performanslı çalışabilmesi için lütfen BIOS ve tüm sürücülerinizin güncelleştirmelerini yaparak test ediniz.

  Teşekkürler.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  22 Mart 2011 Salı 07:30
  Moderatör