locked
[Office 2007, Excel] Excel Sorunu RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar,

  Office 2007 excel kullanıyoruz.İşletim sistemimiz W7 entp., 30 mb bir excel dosyamız var ve biz bunu acarken sürekli donuyor.Ya da 45 dk kadar bekletip öyle  acıyor.Task Manager dan baktığımız zaman kaynak kullanımında bir sorun görünmemektedir.Bu dosya normalde ortak file olarak çalışmaktadır.Biz bunu kendi pc mizde local'e cekerekte denedik yine sonuc alamadık.Daha sonra xp pro. olan başka bir pc de denedik ancak sonuc yine aynı.Bu dosya finans departmanımızın calıştığı bir dosya olduğu için bizim için cok fazla önem arz etmektedir.

  Acill yardım bekliyoruz.

   

  İyi çalışmalar.

  17 Ocak 2011 Pazartesi 14:06

Yanıtlar

 • Merhabalar,

  Bu tip dosyaların aşırı büyümesinden de kaynaklanan bazı dosya bazlı sorunlar oluşabiliyor dosyanın çok geç açılması normal bir durum. Kapasite büyüdükçe işlem süresi uzar açmadan önce tüm dosya yeniden işlenir. Ancak açılmıyorsa yada sorun yaşanıyorsa yapabileceğiniz pek fazla adım bulunmamakta

  Boş Excel açarak dosya aç'a tıklayın ilgili dosyayı seçin ve aç butonunun hemen yanındaki küçük ok'a tıklayarak aç ve onarı seçin birde bu adımını denemenizi tavsiye ederim.


  Mehmet Hakan TATLICI
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.

  17 Ocak 2011 Pazartesi 14:26