locked
[Office 2003, Outlook] Outlook 2003'den gonderilen Excel dosyasında hata RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Outlook 2003 SP3 kullanıyorum. Yurtdışından gönderilen bir excel dosyasını açarken "Excel 'PNM.xls' içinde okunamayan bir içerik buldu. Bu çalışma kitabındaki bu içeriği kurtarmak istiyor musunuz? Bu çalışma kitabının kaynağına güveniyorsanız Evet'i tıklatın" diye bir hata mesalı alıyorum.

  Evet'i tıkladığımda "'PNM.xls' dosyasında bir hata algılandı, ancak Microsoft Office Excel aşağıda listelenen onarımları yaparak dosyayı açtı. Bu onarımların kalıcı olması için dosyayı kaydedin." diye bir not ile beraber "Dosyadaki hasar kapsamlı olduğundan onarım mümkün olmadı. Excel formüllerinizi ve değerlerinizi kurtarmaya çalıştı, ancak bazı veriler kaybolmuş veya bozulmuş olabilir." diye başka bir açıklama geliyor.

  Fakat aynı dosya gmail veya hotmail üzerinden gönderildiğinde biz de web üzerinden dosyayı indirdiğimizde sorunsuzca kullanılabiliyor. Acaba Outlook ayarları ile ilgili bir sorun olabilir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.


  18 Mayıs 2011 Çarşamba 08:12

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Probleminiz çok büyük bir ihtimalle antivirüs yazılımından kaynaklanıyor. Antivirüs programınızı devre dışı bırakarak veya kaldırarak deneyiniz.

  26 Mayıs 2011 Perşembe 11:58
  Moderatör