locked
[IE8, Windows 7, Vista, Xp] Internet Geçmişi'ni nasıl temizleyebilirim? RRS feed

Yanıtlar

 • Internet Explorer 8'de bıraktığınız izleri temizlemenin birkaç yolu vardır

  1.      InPrivate Gözatma ile Önceden - Internet Explorer 8, gözatma alışkanlıklarınızın ne zaman kaydedileceği konusunda size bir seçenek sunar.

  §  Yeni bir sekme açıp sayfadaki menüden InPrivate ile gözat seçeneğini belirleyerek InPrivate Gözatma'ya başlayabilirsiniz. InPrivate Gözatma'yı, yeni bir sayfa açıp Komut çubuğundaki Güvenlik düğmesinden InPrivate Gözatma'yı seçerek de başlatabilirsiniz. Bu işlemi tamamladığınızda, Internet Explorer 8 hiçbir bilginin kaydedilmeyeceği ve dolayısıyla yapılan aramalara ya da ziyaret edilen Web sitelerine dair kanıtların bulunmayacağı yeni bir tarayıcı oturumu açar. InPrivate Gözatma oturumunuzu sonlandırmak için tarayıcı penceresini kapatmanız yeterlidir.

  2.      Gelişmiş Gözatma Geçmişini Sil ile Sonradan

  §  Sık Kullanılanlar klasörünüzdeki tanımlama bilgilerini ve geçici Internet dosyalarını korumayı seçerek, bu Web sitelerinin kullanıcı tercihlerini anımsamalarını ve gözatma sırasında daha hızlı görüntülenmelerini sağlayabilirsiniz. Bu yeni işlevsellik, sık kullandığınız sitelerin işlevselliği ve kullanım kolaylığını sağlamasının yanı sıra bilgilerinizi korumanıza da yardımcı olur.

  §  Gözatma sonrasında bıraktığınız izleri temizlemek için, Komut çubuğunda Güvenlik'i tıklatın ve menüden Gözatma Geçmişini Sil'i belirleyip seçeneklerin yer aldığı sayfayı açın. Bu konumdan, gözatma gizliliğinizi korumaya yönelik bir dizi seçeneği kullanabilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz öğelerin yanındaki onay kutularını işaretleyin ve izlerinizi temizlemek üzere Sil'i tıklatın.

   

   

  Bu bilgiler Windows Internet Explorer 7 ve Windows Internet Explorer 8 için geçerlidir.

  Internet Explorer ziyaret ettiğiniz tüm Web sitelerinin geçmişini saklar. Sabit diskte yer açmak veya gizliliğinizi korumak için bu bilgileri silebilirsiniz.

  Internet Explorer 7'de gözatma geçmişinizi silmek için

  1.       Internet Seçenekleri'ni açmak üzere sırasıyla Başlat düğmesini , Denetim Masası'nı, Ağ ve Internet'i ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.

  2.       Genel sekmesini ve sonra da Gözatma geçmişi altından Sil'i tıklatın.

  3.       Geçmiş altında Geçmişi sil'i tıklatın ve geçmiş bilgilerini silmek istediğiniz onaylamak için Evet'i tıklatın.

  4.       Kapat'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.

   

  Internet Explorer 8'de gözatma geçmişinizin tümünü veya bir bölümünü silmek için

   

  1.       Internet Explorer'ı açmak üzere Başlat düğmesini ve ardından Internet Explorer'ı tıklatın.

  2.       Güvenlik düğmesini ve sonra Gözatma Geçmişini Sil'i tıklatın.

  3.       Sık Kullanılanlar listesindeki Web siteleri ile ilişkili tanımlama bilgilerini ve dosyaları silmek istemiyorsanız, Sık Kullanılanlar web sitesi verilerini koru onay kutusunu işaretleyin.

  4.       Silmek istediğiniz her bir bilgi kategorisinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin.

  5.       Sil'i tıklatın.

  6 Ekim 2010 Çarşamba 11:00
  Moderatör