locked
[Windows Vista] A7V8X-MX Ses kartı RRS feed

 • Soru

 • bilgisayarıma format attıktan sonra ses vardı fakat slim driver isimli programla driverını arattım ve bi driver buldu onu yükledikten sonra ses varmış gibi gözüküyo fakat hoparlörden ses alamıyorum anakartımın modeli asus a7v8x-mx asusun sitesinden vista uyumlu drivera baktım fakat yok ve internette bulamadım bu problemi nasıl halledebilirim. şimdiden teşekkürler
  20 Nisan 2011 Çarşamba 16:53

Yanıtlar

 • Merhaba Gezgin_744

  Yukarıda bahsetmiş olduğunuz A7V8X-MX model numaralı anakart eski bir ürün olmasından kaynaklı Windows Vista tabanlı hiç bir driver üretmemiştir. Konu ile ilgili Asus ile görüşmeniz gerekmekte. Microsoft Answers forumlarında sadece Microsoft ürünleri ile ilgili çözümler bulunmaktadır. Sizinle daha önceden bu problemle karşılaştığını umduğum bir kullanıcının uyumlu bir driveri verebilmesi açısından konuyu kapatmayacağım. Fakat dilerseniz probleminizi Asus'ada bildirip hızlandırabilir, yada Windows'a format attıktan sonra ses driverim vardı diye belirtmişsiniz, isterseniz tekrar format atıp windowsun tekrar yapılandırmasını sağlayabilirsiniz.

  Not: Bu işlemlerden önce dilerseniz, bahsettiğiniz driver'i kaldırıp, ses sürücüsünü komple kaldırdıktan sonra windowsu yeniden başlatıp ses driverinizi otomatik tanımasını deneyebilirsiniz. Eğer işlem olmaz ise format'dan başka çaremiz kalmayacaktır bilginize.

  Teşekkürler.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  22 Nisan 2011 Cuma 14:30
  Moderatör