locked
[Windows Vista] Windows Vista çalıştıran dizüstü bilgisayarı kablosuz erişim noktama bağladığımda neden bağlantı ve performans sorunları ile karşılaşıyorum? RRS feed

Yanıtlar

 • Bu sorun Wi-Fi etkin noktası 802.11 güç tasarrufu protokolünü desteklemeyen kablosuz AP'ler veya yönlendiriciler kullanıyorsa oluşur. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki üç yordamdan birini seçin:

   

  Seçenek 1:  Mobil bilgisayarı güç kaynağına bağlama

  Mobil bilgisayarı bir güç kaynağına bağladığınızda, Windows Vista varsayılan güç planında kablosuz ağ bağdaştırıcısının Orta Düzeyde Güç Tasarrufu olan güç ayarını En Yüksek Performans olarak değiştirir. Bu, 802.11 güç tasarrufu modunu kapatır.

  Seçenek 2:  Varsayılan güç tasarrufu planını değiştirme

  Kablosuz ağ bağdaştırıcısının varsayılan pil gücüyle çalışma güç ayarını değiştirin. Kablosuz ağ bağdaştırıcısını, Windows 7 Dengeli güç planını veya Güç Tasarrufu güç planını kullanacak şekilde yapılandırıldığında En Yüksek Performans ayarını kullanacak şekilde yapılandırın. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1.       Başlat düğmesini tıklatın, Aramaya Başla kutusuna Güç Seçenekleri yazın ve Programlar listesinde Güç Seçenekleri’ni tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolanızı yazın veya Devam'ı tıklatın.

  2.       Seçili güç planının altında Plan ayarlarını değiştir'i tıklatın. Örneğin, Dengeli seçeneği belirlenmişse, Dengeli’nin altında Plan ayarlarını değiştir'i tıklatın.

  3.       Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'i tıklatın.

  4.       Güç Seçenekleri iletişim kutusunda, Kablosuz Bağdaştırıcı Ayarları'nı genişletin ve sonra Güç Tasarrufu Modu’nu genişletin.

  5.       Ayar’ın yanında görüntülenen listede En Yüksek Performans’ı seçin ve sonra Tamam’ı tıklatın.

   

  Seçenek 3: "Yüksek performans" güç planını kullanma

  Kablosuz ağa bağlandığınızda bilgisayar Yüksek performans güç planı dışındaki bir güç planında çalışıyorsa, güç planını el ile Yüksek performans olarak değiştirin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1.       Başlat düğmesini tıklatın, Aramaya Başla kutusuna Güç Seçenekleri yazın ve Programlar listesinde Güç Seçenekleri’ni tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolanızı yazın veya Devam'ı tıklatın.

  2.       Ek planları göster’i genişletin ve sonra Yüksek Performans’ı seçin.

  6 Ekim 2010 Çarşamba 10:30
  Moderatör