locked
[Office 2010, Outlook] Outlook 2010 PST 'Dosya Erişimi Engellendi' Hatası RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Outlook 2010'da bir PST oluşturup taşıdığımda, tekrar açmak istediğimde 'Dosya erişimi engellendi. <Path> dosyasına erişmek için gerekli izniniz yok' hatası alıyorum. PST'yi açmam gerekiyor, nasıl çözebilirim?

  10 Ekim 2010 Pazar 12:38

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Yaşamış olduğunuz problemin birden fazla sebebi olabilir;

  1. Kişisel veri dosyanızın izinlerini kontrol edin;

  Dosyanın üzerine sağ tık> Özellikler> Güvenlik> Gelişmiş> Sahip> Düzenle> Administrators veya sizin Kullanıcı isminizi seçin ve tamam'a basın.

  Yine Özellikler> Güvenlik> segmesi altında yer alan düzenle> ekle> içerisine everyone yazıp Tamam'a basın. Güvenlik segmesi altındaki listeye düşen everyone kullanıcısına Tam denetim'e izin verin ve Tamam'a basın.

  2. Kullanmış olduğunuz Outlook profili hasara uğramış olabilir.

  Yeni bir profil oluşturmak için denetim masası içerisinde yer alan Posta'ya tıklayın ve Profilleri göster butonuna basın. Çıkan pencerede ekle> Yeni profil ismi yazın ve Tamam'a basın. Yine aynı pencerede yer alan her zaman bu profili kullan seçeneği altında yer alan liste içerisinden oluşturmuş olduğunuz profili seçin ve Tamam'a basıp Outlook'u açın ve tekrar pst'nizi almayı deneyin.

  3. Kişisel veri dosyanızın yapısı hasara uğramış olabilir.

  C:\Program Files\Microsoft Office\Office14(veya 12)\Scanpst.exe aracını çalıştırın ve gözatma butonuyla pst'nizin yolunu gösterin. Kişisel veri dosyanızı onarmadan önce yedekleyin ve onarım işleminden sonra tekrar Outlook'tan almayı deneyin.

   

  Teşekkürler,

  10 Ekim 2010 Pazar 13:53