locked
Microsoft Security Essentials v2 Yayınlandı / MSE v1 upgrade to MSE v2 RRS feed

 • Genel Tartışma

 • MSE v2 yeni özellikleri arasında ağ üzerinden gelen attack'ları ve zararlı dosyaları tespit ederek gerçek zamanlı koruma hizmetiyle sistemin korunmasını sağlamak eklendi.

  Sistem içersinde henüz tespit edilmemiş veya kötü amaçlı yazılım olarak belirlenmemiş 3.party programların davranış bozukluklarını saptayabilme eklenmiştir.

  Sistemlere yüklenen herhangi bir yazılım görünen amacı dışında farklı bir rol oynaması durumunda MSE v2 yüklü sistemlerde sistem kullanıcısına gerçekleşicek eylem hakkında bilgi verir ve izin ister.

  Sisteminizde MSE v1 yüklü ise bir kaç adım sistemdeki MSE v1 yazılımınız MSE v2'ye yükseltebiliriz.

  Öncelikle www.microsoft.com/security_essentials adresinden sistem modeline uygun MSE v2 yükleme paketi sisteme indirilir.

  Bölgeler ve Diller bağlantısı üzerinden farklı dillere ve sistem modellerine uygun yazılım seçilir.

   

  Sisteme uygun MSE v2 sürüm mseinstall.exe yükleme paketi indirilir ve yükseltme yapılacak olan sistemde çalıştırılır.

   

  Yükseltme işlemini başlatmak için yükselt seçeneği ile kurulum başlatılır.

  Yükseltme adımı 2. ekranda lisans koşulları kullanıcıları ile paylaşılmıştır ve lisans koşullarını okuduktan sonra kabul ediyorum seçeneği yükseltmeye devam edilir.

  Yükseltme adımı 3. ekranda MSE yazılımının geliştirilmesine yardımcı olmak istenilmesi durumunda Müşteri Deneyimini Geliştirme Programı'na Katıl seçilir ve yükseltmeye devam edilir.

  Yükseltme adımı 4. ekranda sistemdeki güvenlik duvarı eğer kapalı ise etkinleştirmesinin önerilen yapılandırmanın uygulanması için seçenek sunuyor.

  Sistemde yüklü olan MSE v1 => MSE v2 sürümüne yükseltme başarıyla tamamlandı.Yükseltme sonrası yazılım ayarlarının geçerli olabilmesi için sisteminizi yeniden başlatmanız gerekmektedir.

  Microsoft'un lisanslı ürün kullanan müşterilerine sağlamış olduğu bu avantaj sayesinde MS kullanıcıları 3.taraf antivirüs yazılımlarının lisanslama seçeneklerine karşı daha uygun bir çözüm yolu bulabiliyorlar.

  Microsoft Ailesine sistemlerdeki kötü amaçlı yazılımların ve bileşenlerin etkisine bir çözüm sundukları için teşekkürler.


  MCP-MCSA-MCTS-MCITP.SA-MCITP.EA
  6 Ocak 2011 Perşembe 16:47

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Ulaş,

  Çok güzel bir anlatım olmuş. Verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

   


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  6 Ocak 2011 Perşembe 16:54
 • Süper paylaşım, eline sağlık kardeşim.
  10 Ocak 2011 Pazartesi 08:03