locked
[Windows 7] Windows 7 Müzik Kütüphanesini Boş Görüyor RRS feed

 • Soru

 • Aylardan beri bilgisayarımı satın aldığımda hazır kurulu gelen orijinal Windows 7 Home Basic sistemini kullanıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorun yoktu.

  Ama bugün Müzik kütüphanemin içindeki müzik klasörlerinin boş göründüğünü fark ettim. Müzik küyüphanemi sağ tıklayıp, özelliklerden boyutuna baktığımda da bir kaç KB yazdığını yani boş göründüğünü fark ettim. Ama C:Kullanıcılar/Okan/Müziğim klasörünü sağ tıklayıp özelliklerden boyutuna baktığımda 21,1 GB görünüyor.

  Windows Media Player ve iTunes yazılımları bu müziklerin hepsini görüyor ve oynatıyor. Ama Windows Gezgini dosyaları göremiyor. Acaba dosyalar gizli mi dedim ve "gizli dosyaları göster" yaptım ama sonuç aynı. Kısacası müzikler orada bir yerde, onları dinleyebiliyorum ama göremiyorum.


  28 Mart 2011 Pazartesi 18:47

Yanıtlar

 • Bunu bir sorun olarak görmenize gerek yok. Müzik kütüphanenizde mevcut müzikleriniz otomatik olarak güncellenmeyecektir. Siz bunu güncellediğiniz zaman müziklerin tümüne ulaşabildiğiniz oynatıcı dosyanın boyutu KB cinsinden karşınıza çıkabilir. Çünkü oynatıcı dosya sadece müzik isimlerinini hafızasına alarak değerlendirir.
  29 Mart 2011 Salı 04:15