locked
[Other] Grup Poliçesi ile Dosya Yasaklamak RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Laboratuarda öğrencilerin oyun çalıştırmalarını engellemek amacıyla Yerel Grup İlkelerinden tek tek oyunların exe lerini yasaklıyoruz, bu bizim için oldukça zahmet verici ve uğraştırıcı, çünkü sürekli yeni oyun bulup çalıştırabiliyorlar, biz de her defasında yeniden tek tek bütün bilgisayarlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bunun muhakkak pratik ve kısa bir yolu vardır, öğrenmek istiyoruz. Ebeveyn denetiminden, sadece istenilen programların çalıştırılmasına müsade etmek de güzel bi fikir ancak, bilgisayarlarımızda Visual Studio kurulu ve bu programla öğrenciler program yapıp derlemeye kalkıştıklarında, izinsiz bir EXE çalıştırmak yasak olduğundan programlarını derleyemiyorlar.

  Sorumuza gelince, bütün programları yasaklayıp, öğrencilerin sadece izin verdiğimiz programları çalıştırabilmesi ve Visual Studio ile derleme yapabilip, hazırladıkları bu programları Visual Studio ile çalıştırabilmelerine izin verebilmemiz mümkün mü? Mümkünse nasıl?

  İkinci bir soru, Yerel Grup İlkesinde oluşturulan ayarlar bir dosya veya klasörde saklanıyor mu? Saklanıyorsa nerede? Biz bu dosyayı alıp başka bir bilgisayara kopyalasak direkt ilkeler bu bilgisayarda da geçerli olur mu?

  Sistem Windows 7

  Şimdiden teşekkürler..

  3 Ocak 2011 Pazartesi 09:47

Yanıtlar

 • Merhabalar Powahjoey,

  Yukarıda bahsetmiş olduğunuz problem ile ilgili, size tavsiyem DEP kullanmanız olacaktır. Yukarıda belirtmiş olduğunuz probleminizin çoğunu karşılayacaktır. Konu ile ilgili KB875352 no'lu makalemizi inceleyerek kurulumu ve yönetimi hakkında bilgi alabilir, farklı bir yöntem denemek isterseniz ise, buradan TechNet forumlarındaki diğer yöntemlere başvurabilirsiniz.

  Teşekkürler.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  3 Ocak 2011 Pazartesi 12:45
  Moderatör