locked
[Office 2007, Excel] Excel 2007' de farklı bir excel dosyasından veri almak. RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,
  Firmamda makina seri numaralarını tuttuğum bir excel dosyası var. Birde müşreti isimlerini tuttuğum bir excel dosyası var. Ben müşteri isimlerinin olduğu excel dosyasının içine kapalı olan seri numarası excel dosyasının içinden veri eklemek istiyorum. Ve seri numarası dosyasında herhangi bir değişiklik olduğunda müşteri dosyasını sonradan açınca ilgili değişikliği diğer dosyadan okusun istiyorum. Önceden "#" ve "!" işaretlerini kullanarak böyle bir bağlantı kuruyordum ama şu an tam olarak hatırlayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

  15 Ekim 2010 Cuma 10:52

Yanıtlar

 •  

  Merhaba Adnan Bey,

  Öncelikli olarak müşteri bilgilerinin tutulduğu excel dosyasının adı MB olsun seri numaralarının tutulduğu dosya adıda SN olarak kabul edelim.Her iki dosyadada bulunan verilerin A sütününa yazıldığını varsayalım.

  Formül olarak yazmak isterseniz, MB dosyasını açıp seri numaralarının görünmesini istediğiniz hücrenin formül çubuğu bölümüne  ='C:\Users\KullanıcıAdı\Desktop\[SN.xlsx]Sheet1'!A2 yazarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Formülle ilgili

  ='ExcelDosyasınınTutulduğuDosyaYeri(Yukarıdaki örnekte masaüstünü örnek gösterdim)\[ExcelDosyasınınAdı]Kitapadı'!HücreSütünveSayısı

  Formül yazmadanda bu işlemi yapabilirsiniz.

  MB ve SN excel dosyalarını açınız.MB dosyasına SN de bulunan verileri taşımak için , taşınacak olan hücrenin formül çubuğuna tıklayın = işreti koyun.SN dosyasını açarak  MB de görünmesini istediğiniz hücreyi seçerek enter tuşuna basın.

   

  Teşekkürler,

  Murat Tanyel

   

   

   

  15 Ekim 2010 Cuma 12:16