locked
[IE8, 7 Windows Xp] Internet Explorer Çok Sık Donuyor..Lütfen Yardımcı Olun.. RRS feed

 • Soru

 • Sayın Microsoft Adminleri,

   

  Ben, evime bilgisayar girdiği günden beri her zaman Bilgisayarım için en iyi olanını seçtim, her zaman Microsoft ürünleri kullandım/kullanıyorum..Ama Internet Explorer'ın donma sorununu bir türlü çözemedim..Normal bir siteye tıklarken donuyor, geri gitme butonuna tıklarken donuyor, forum sitelerinde yorum yazarken donuyor vs..Norton Internet Security 2010 kullanıyordum kaldırdım avast kurdum(belki Norton'dan kaynaklanıyordur diye), Her zaman Windows'un firewall'unu kullandım..Daima fazla bellek harcamamaya özen gösterdim..Lütfen bana şunu söyleyin, neden bu IE bu kadar çok donuyor? Programlama hatası mı var? yoksa bendemi bir sorun var? Ne hikmetse her donduğunda CONTROL+ALT+DEL kombinasyonu yapmaktan kurtulamıyorum.PC resmen çöküyor yada yavaşlıyor, ve ya restart oluyor..Sırf bu sorun yuzunden tam 3 tane ekran kartı yaktım..(Her PC restart olduğunda ekran kartının ömründen gittiğini biliyorum, tabi bu yıllar içerisinde oldu)

  Mozilla Firefox kullanmak zorunda kaldım bu sebepten dolayı..Bu hatanın oldugu IE sürümü bende 7'den beri var.Internet Explorer 7'den beri bu hatayı yaşıyorum.IE 9 XP için olanı çıksın onuda indirip denemeye başlıcam.Windows XP (SP3) kullanıyorum.ATI Ekran kartı kullanıyorum.Yeni RAM aldım 4 GBlık..Oyun oynarken bile IE'yi açtıgım(ALT-TAB) zamanları hatırlıyorum, dondugu andan itabaren oyunda PC'de donuyordu..Fare'nin imleci bile hareket etmiyordu bazen..Sonra zaten Mavi Ekran Hatası (Blue Screen of Death) alıp pc restart oluyordu.

  Lütfen bu soruma uzman birisi cevap versin.Dediğim gibi her zaman Windows ürünlerini tercih ettim güvenlik sıkıntısı olmasına rağmen..Microsoft'u seviyorum, keşke ilerde bende sizinle birlikte çalışabilsem.Ayrıca ben video tasarımı, efektleri yapıyorum.(Windows Movie Player)Grafik bölümündeyim meslek lisesi son sınıf.O Kahrolası Adobe Photoshop ile uğraşmaktansa size yardımcı olmayı tercih ederim(CS3'ü öğrenmem aylarımı aldı..).Bana bu konuda ulaşmaktan çekinmeyin, e posta adresimi veremiyorum herkese açık burası.

  Neyse konumun dışına çıktım, dediğim gibi bu konuda uzman bir yetkili sorumu cevaplarsa çok sevinirim.Ve Diğer İnternet tarayıcıları gibi "Parola,Kişisel Bilgi Hatırlatma" olayını ekranda değilde tarayıcının üstünde çıkarsanız çok daha iyi olur.

  Şimdiden Teşekkür Ederim..En içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

  Ahmet Cem

  30 Kasım 2010 Salı 19:11

Yanıtlar

 • Merhaba Ahmet Cem,

  Başlattan çalıştıra inetcpl.cpl yazın ve enter'a basın. Bütün IE pencereleri kapalı olsun. Gelişmiş segmesine gelin ve listede yer alan Üçüncü taraf tarayıcı eklentilerini etkinleştir'in başındaki tiki kaldırın. Probleminizin çözümü budur.

  Teşekkürler,


  MCP-MCSA-MCTS-MCITP.SA-MCITP.EA
  1 Aralık 2010 Çarşamba 07:48