locked
[Windows 7] windows7 türkçe nasıl yaparım RRS feed

 • Soru

 • bilgisayarı yurt dışından aldım windows ingilizce türkçeye nasıl çevirebilirim
  18 Ekim 2010 Pazartesi 15:26

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Merhabalar alpego09,

  Kullanmış olduğunuz İşletim Sistemi sürümü nedir? Eğer Windows 7 Ultimate yada Windows 7 Enterprise ise lütfen aşağıdaki makaleyi inceleyim.

  http://windows.microsoft.com/tr-TR/Windows7/products/features/language-packs

  yada

  www.dnz-dedo.com/windows7 adresindeki Windows 7 Kullanım Eğitiminde aşağıdaki adımları izleyerek dil paketini nasıl değiştirebileceğinizi görebilirsiniz.

  Başlat > Yönetim > Windows 7'yi İstediğiniz Dilde Kullanın

  Kolay Gelsin


  İlker CUMBUR
  Information Systems or Technical Administrator
  Computer Hardware & Software Developer
  18 Ekim 2010 Pazartesi 19:19
 • İlginize çok teşekkür ederim fakat ben windows home premoa kullanıyorum heralde böyle bir özellik taşımıyor.
  19 Ekim 2010 Salı 10:05
 • Merhabalar

  Belirtmiş olduğunuz Windows sürümü için Türkçe Language Pack bulunmamaktadır. Yukarıda arkadaşımızın bahsetmiş olduğu sadece Windows 7 Ultimate ve Enterprise sürümleri için geçerlidir. Elinizde söylediğiniz gibi, Windows Home Premium sürümü mevcut ise, Türkçe sürüm almanız gerekmektedir, bilgilerinize.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  19 Ekim 2010 Salı 10:59
  Moderatör
 • windows 7 home premium işletim sistemimi vistalizator programi ile turkçeye çevirsem. bu ürün lisansımı etkiler mi? bu işlem yasal mı?

  yada bu işlem dolayısıyla bilgisayarim hasar görür mü?

  13 Aralık 2010 Pazartesi 22:13
 • Merhaba,

  3rd party bir araçla işletim sisteminizin sürümünün desteklemediği bir özellikle Türkçeleştirme yapmaktan bahsediyorsunuz. Lisans sözleşmesine aykırı bir davranış olmakla birlikte Windows'u yine 3rd party bir müdahale olmadan doğrulamadan geçiremezsiniz.

  Teşekkürler,

  14 Aralık 2010 Salı 08:00
 • İşletim sistemi dilini değiştirmen bile kullanıcılarının hizmetine sunmayan microsoftun bu tutumu sahiden çok fena ve cok anlamsız.

  dili mi değiştircen baştan kuracan yada ultimate alsaydın denmekte.  ne kadar ucuk rakamlarda işletim sistemi o kadar köfte

   

  14 Aralık 2010 Salı 23:23
 • Çağın Bey merhaba,

  Öncelikle bu konuyla ilgili çok daha detaylı bilgi alabilmeniz, ve sorunuzun ciddiye alınıp, site moderatörleri tarafından cevap verilmesi için lütfen yeni bir post altında soru sorunuz.

  İşletim sistemleri sürümlerine göre destekledikleri özellikler açısından farklılık göstermektedir. İşletim sistemini hangi dilde kullanmak istiyorsanız, en düşük sürümüyle bile o dilde satın alabilirsiniz. İşletim sistemini satın alırken ödediğiniz bedel ise, o işletim sisteminin destek ömrünün sona ermesine kadar, onunla ilgili ücretsiz destek alabileceğinizdir bir fiyattır. 2001 yılında satışa sunulan Xp Sp3 için hala ücrestiz destek alabiliyorsunuz. Düşünsenize 9 yıl önce 180 küsür dolara satın aldığınız bir ürün için bugün destek alıyorsunuz. Anlamsız ve fena olarak nitelendirdiğiniz bu durum işin aslıdır.

  Siz şimdi hem işletim sisteminizi kullanmak istediğiniz dilde satın almak istiyorsunuz, hem bu işletim sistemi için yıllarca ücretsiz destek almak istiyorsunuz, hemde almış olduğunuz bu işletim sistemini istediğiniz zaman 34 farklı dilde kullanmak istediğinizde size sunulan fiyat için iğneleyici yorumlar yapıyorsunuz.

  Bu cevabı, tartışmak veya taraf tutmak adına değil sizin bilginizin ve konu hakkında bilgisi olmayan diğer kullanıcıların bilgileri olmasını istediğim için verdim.

  Saygılarımla,

   

  15 Aralık 2010 Çarşamba 11:51
 • işletim sisteminde özellikle bazı özelliklerin kısılması bence microsoftun satış politikasından gelmekte. eskiden pro home ve server işletim sistemi sunan microsoft şimdi çeşidi çokca alttırmıştır. ve herdaim bir düşük özellikli windowsta özellikleri kısıtlama yoluna gitmiştir. hala xp teknik destegi verilmesinin benim fena buldugum konuyla ilgisi yok. benim söylemek istedigim sadece sistemin dilini deiştirme özelliğinin hangi sebepten dolayı windows 7 nin belirtilen sürümlerinden aşağıda olan sürümlerinde sunulmamış olmasıdır. bu sadece bir sorudur.

  zira işletim sistenin dilini deiştirmek yurd dışından alınan bir sistemin dilini deiştirmek icin format atıp baştan kurulması gerekli olmasını anlamış değilim. windows bole buyurdu begenmiyorsanız susun gibi bir durum bu.

  bende yersiz tartışma niyetinde değilim yanlızca anlamsızca buldugum özellik kısıtlamasının sebeplerini merak etmekteyim.

  17 Aralık 2010 Cuma 19:18