locked
[Other] CUSTOMIZATION ASSEMBLY FAILED RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar,

  MACRO içeren bir EXCEL dosyasını kullanırken önceleri " The Assembly could not be loaded, could not be found " şeklinde bir hata alıyordum.Daha sonra "Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime vstor40_x86.exe" ve de "VSTOR.exe" yi yükledim. Şu anda da " An attempted update of the customization assembly failed.Failed to update customization from the specified deployment manifest. " şeklinde hata mesajı veriyor. Fakat Visual Studio yükleyince full olarak sorun ortadan kalkıyor. Tabii bu sorun için 5-10 tane bilgisayara visual studio yüklemek de istemiyorum.

  Konu ile ilgili olarak yardımlarınızı rica ediyorum.

  Saygılarımla,

  Cemal,

  10 Kasım 2010 Çarşamba 12:32

Yanıtlar

 • CEMAL_7 merhaba,

  Öncelikle yazılan macro içerisinden yapılan dll çağrıları sonucunda bu dll dosyaları bulunamadığı için " The Assembly could not be loaded, could not be found " hatasını almaktasınız. Visual Studio yüklediğinizde sorunun ortadan kalkmasının nedeni ise macronun çalışması için gereken dll dosyalarının Visual Studio ile birlikte gelmesi olabilir.

  Burada sizin yapacağınız macro'nun çalışacağı bilgisayarlarda bahsedilen dll dosyalarının bulunduğundan emin olmak.

  Kurmuş olduğunuz Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime Office 2007 ve Office 2010 desteklemektedir. Önceki sürümler ile ilgili desteği bulunmamaktadır.

   

  Teşekkürler,


  Emre Günertürk, MSFT
  Microsoft bu servisi kullanıcılarına teknik destek verme,Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook üzerinden takip et!
  Twitter üzerinden takip et!
  10 Kasım 2010 Çarşamba 14:06