locked
[IE7, 8, 9] internet giriş sayfasını açamıyorum error veriyor başka bi sayfa açmaya çalışıorum oda olmuo ne yapabilirm? RRS feed

 • Soru

 • internet giriş sayfam google ve ben griş syfasına giremiorum giriş sayfasından diğer sayfalarada giremiorum hep error veriyor ve karşıma 2 dkkada bir hata roporu gönder ve gnderme tuşları çıkıor denediğim bi yol ile google ve diğer sayfalara giriş yapabilioorum ama bu zor oluyor. araçlar kısmından inprivate denilen yere basıyorum ve her sayfaya girebilme şansım oluo bazen onu bile yapamıorum bna yardım edin...

   


  28 Nisan 2011 Perşembe 17:42

Yanıtlar

 • Merhaba;

  Sanıyorum işletim sisteminiz Windows XP ve Internet Explorer 8 kullanıyorsunuz. Genelde bu gibi hatalara 3. taraf eklentiler neden olmakta ya da hata Internet Explorer'ın ayarlarının bozulmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki adımları uygulayalım;

  Çözüm 1:

  - Başlat'a tıklayalım, daha sonra Çalıştır'a tıklayalım.

  -Açılan küçük pencereye inetcpl.cpl yazıp enter tuşuna basalım. Internet Seçenekleri penceresi açılacaktır.

  -Internet Seçenekleri ekranında Gelişmiş sekmesine tıklayalım.

  -Buradaki listede Üçünü taraf tarayıcı uzentılarını etkinleştir seçeneğini devre dışı bırakalım ve aşağıda bulunan Uygula butonuna tıklayalım.

  -Aynı ekrandaki Sıfırla butonuna tıklayalım, açılan küçük penceredeki tüm kutucukları işaretleyelim ve Tamam butonuna tıklayalım.

  -Daha sonra Tamam butonun tıklamak suretiyle internet seçenekleri penceresini kapatalım.

  -Bu işlemlerden sonra Internet Explorer büyük bir ihtimalle çalışacaktır. Eğer çalışmazsa aşağıdaki adımları uygulayalım.

   

  Çözüm 2:

  - Başlat'a tıklayalım, daha sonra Çalıştır'a tıklayalım.

  -Açılan küçük pencereye eventvwr.exe yazıp enter tuşuna basalım. Windows Olay Görüntüleyicisi penceresi açılacaktır.

  -Soldaki listede Windows Günlükleri altında Uygulama'ya tıklayalım.

  -Daha sonra sağdaki listede Bilgi türünde bir çok kayıt olduğunu göreceksiniz. Bunların arasında en yukarda olan Hata türündeki kaydı (Sol tarafında kırmızı yuvarlak içerisinde çarpı işareti olur) bularak bunun üzerine çift tıklayalım.

  -Açılan pencerede Genel sekmesi içerisindeki detaylarda iexplore.exe ibaresini görürsek, doğru hata kaydını bulduk demektir. Problemin kaynağını daha iyi anlamak ve çözüm yollarını saptamak için lütfen bu bilgileri bizimle paylaşın.


  Size yardımcı olabildiysem lütfen sol taraftaki "Yardımcı Olarak Oyla" üçgenine tıklayın.
  28 Nisan 2011 Perşembe 20:30