locked
[Windows 7] Windows başlangıç sorunu yaşıyorum RRS feed

 • Soru

 • Windows 7 home premium kullanıyorum bilgisayarımı açtığımda windows başlatılıyor diyor fakat daha sonra sadece mavi bir ekran kalıyor ve masa üstünü göremiyorum bilgisayarım otomatik olarak başlangıç onarımını çalıştırdı fakata o da sonuç vermedi bende güvenli modda başlatarak sistem geri yükleme yaptım bu işlemde bir sonuç vermedi şu an bilgisayarımı açtığımda windows başlatılıyor fakat masa üstünün görünmesinden bir önceki aşamada (hoşgeldiniz yazan kısımda) kalıyor bilgisayarım açılmıyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim.


  26 Mayıs 2011 Perşembe 06:52

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  İşletim sistemi tam olarak açılmadığı zaman alınan mavi ekran hatalarının bir çoğu donanım kaynaklıdır.Bilgisayarınız markalı ise marka üreticinizle görüşüp gerekli donanım testlerini yaptırabilirsiniz.Bunun dışında, elinizde bir Windows 7 Home premium kurulum dvd'si var ise yükseltme kurulumu yaparak sorunu giderebilirsiniz.


  Size yardımcı olabilmişsem mesaj içerisindeki "Yardımcı Olarak Oyla" üçgenine tıklayın.
  26 Mayıs 2011 Perşembe 07:19
 • Merhaba Tayfun Bey,

  Sanırım bir yanlış anlama oldu bu mavi ekran sorunu donanımsal mavi ekran sorunu değil(Fiziksel bellek hatası vb.) benim bahsettiğim mavi ekran Windows başlatılırken her kullanıcının ekranında çıkan windows başlatılıyor dan sonraki mavi ekran alt kısımda windows 7 home premium yazıyor sol üst kısımda tr yazıyor yani hoş geldiniz yazıp masa üstüne geçmesi gerekirken hoş geldiniz yazmıyor ve açılmıyor o şekilde kalıyor bilgisayarım markalı evet LG A 510 U.AE13T daha 4 ay oldu alalı. Yükseltme yapmamı yinede tavsiye ediyorsanız yapabilirim.

  İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

  26 Mayıs 2011 Perşembe 07:34
 • Tekrar merhaba,

  Bahsettiğiniz mavi ekran masaüstü arka plan rengi olan anladığım kadarıyla.Yaşadığınız problemin yakın zamanda ortaya çıkan MS Removal Tool benzeri virüslerla bağlantısı olduğunu düşünüyorum.http://www.microsoft.com/security/scanner/tr-tr/default.aspx adresinden Safety Scanner ile güvenli modda Tam tarama gerçekleştirebiliriz.Bunun dışında tarama sonuç vermez ise yine güvenli modda http://www.pcsozluk.com/tag/msconfig-clean-boot/ adresindeki işlemi deneyebiliriz.


  Size yardımcı olabilmişsem mesaj içerisindeki "Yardımcı Olarak Oyla" üçgenine tıklayın.
  26 Mayıs 2011 Perşembe 07:39
 • Teşekkürler Tayfun Bey sorun kalmadı şu anda bilgisayarım açılıyor ve düzgün çalışıyor bir sorun yok şimdilik ilginize teşekkürler iyi çalışmalar.
  26 Mayıs 2011 Perşembe 09:02