locked
Sharepoint 2007 Doküman yükleme sorunu RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba, Sharepoint 2007 de sisteme yetkili giriş yapmamıza rağmen dosya kütüphanesine dosya yüklerken tekrar sisteme giriş yapmamızı istiyor. Tekrar giriş yaptığımızda kabul etmiyor ve sayfa görüntülenemedi hatası veriyor. Internet Explorer 7 ,8 de denedik aynı şekilde hata aldık. Fakat Mozilla Firefox da yükleme gerçekleşti. Bu sorun hakkında yadımlarınızı bekliyoruz. (Sharepoint servislerini en sonda www servisini resetledik olmadı server i resetledik sorun çözülmedi)

  10 Şubat 2011 Perşembe 08:20

Tüm Yanıtlar

 • Merhabalar Erol Ç.

  Yukarıda bahsetmiş olduğunuz probleminiz, destek kapsamında olmamasından dolayı, konuyu tartışma platformu olarak değiştiriyor, ve sizinle aynı problemi yaşayan kullanıcılarımızın cevap verebilmesi için, probleminizi açık tutuyorum bilginize.

   

  Not: Anladığım kadarı ile, sharepoint için client'larda Office web components kullanıyorsunuz. Kullanmış olduğunuz uygulamanın sürümü nedir bilgi verebilirmisiniz ?

  Örn, Windows 7 - Vista kullancılarımız var ve hepsinde Office 2007 Web Components'ler kullanılıyor, gibi.

   

  Teşekkürler.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  16 Şubat 2011 Çarşamba 08:32
  Moderatör
 • Merhaba Serdar BAYKARA,

  Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

  SharePoint 2007 Server üzerinde kullanıcılar Active Directory den çekiliyor. Bu şekilde bazı kısımlara kişilere göre yetkilendirme verdik. Yetkili olan kişi sayfasına giriş yapıp SharePoint de oluşturduğumuz Doküman Kutuphanesine doysa yükleme çalıştığında tekrar giriş yapmasını istiyor. Tamam dediğimizde kabul etmiyor ve sayfa görüntülenemedi hatası veriyor. Dokuman yüklerken Internet Explorer daki Gözat kısmından yüklüyoruz. İlginç olan ise Mozilla Firefox da yükleme yapılıyor. Daha önceden böyle bir hata vermiyordu.

  Microsoft la görüşmelerimiz sonucu aşağıdaki öneriyi sundu.

  SharePoint in kurulu olduğu Server da Services and Applications-> IIS Manager-> Web Sites-> Sharepoint Central Administration Properties kısmındaki Directory Security sekmesinde Basic authentication kısmını işaretleyince düzeldi.

  Fakat bazen aynı hatayı hala alıyoruz. Araştırıyorum ama bir türlü çıkamadım işin içinden.

  Yardımlarını bekliyorum.

  Teşekkürler. İyi çalışmalar.

  18 Şubat 2011 Cuma 09:40