locked
[MSE] Windows Defender ve Microsoft Security Essentials RRS feed

 • Genel Tartışma

 • S: Windows Defender'dan farkı nedir?
  Y: Windows Defender yalnızca bilinen casus yazılımları algılar ve temizler. Tüm kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayacak şekilde tasarlanmamıştır ve virüslerin, solucanların, Truva atlarının ve diğer kötü amaçlı yazılımların makinenize bulaşmasını engellemez. Yeni sunulan ücretsiz çözüm kapsamlı bir kötü amaçlı yazılım önleme çözümüdür.
   
  S: Microsoft Security Essentials, Windows Defender'ın yerini alacak şekilde mi tasarlandı?
  Y: Hayır, ancak Microsoft Security Essentials çalıştırıyorsanız Windows Defender çalıştırmanız gerekmez. Microsoft Security Essentials, virüsten koruma, kök dizine saldıran yazılımlar, Truva atları ve casus yazılımlar da dahil bilgisayarınızın gerçek zamanlı korumasını yönetmek üzere Windows Defender'ı devre dışı bırakacak şekilde tasarlanmıştır.
   
  S: Microsoft Security Essentials yüklendiğinde Windows Defender devre dışı bırakılıyor mu?
  Y: Microsoft Security Essentials, Vista ve Windows 7'de Windows Defender'ı devre dışı bırakmalı ve XP'den kaldırmalıdır. Bazı durumlarda, bu işlem otomatik olarak gerçekleştirilmez.

  S: Microsoft Security Essentials'ı kullanıyorsam Windows Defender'ı el ile devre dışı bırakmam veya kaldırmam gerekiyor mu?
  Y: Microsoft Security Essentials, Vista veya Windows 7'de Windows Defender'ı otomatik olarak devre dışı bırakmadıysa, çakışmaları önlemek için kendiniz devre dışı bırakmalısınız. Windows Defender, Vista veya Windows 7'den kaldırılamaz.
  Microsoft Security Essentials, XP'den Windows Defender'ı otomatik olarak kaldırmadıysa, Windows Defender'ı Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır aracılığıyla el ile kaldırmalısınız.

  S: Microsoft Security Essentials kullanırken Windows Defender'ı devre dışı bırakmazsam veya kaldırmazsam ne olur?
  Y: Microsoft Security Essentials ve Windows Defender bir arada çalışıyorsa, sisteminizde bu iki hizmetin eşzamanlı olarak gerçek zamanlı koruma sağlaması nedeniyle oluşan çakışma sonucunda performans düşüşü ve başka sorunlar yaşanabilir.

  6 Ekim 2010 Çarşamba 11:45
  Moderatör