locked
[Other] usb data kopyama geçmişi RRS feed

 • Soru

 • bilgisayarıma window xp pro işlerim sistemi kullanıyorum . bilgisayarınmdan çok öenmli datalar bir çalışanım tarafından alındı ve ben bu bu dataların ben bilgisayarımdan kopyalandığını ispatlamak için kopyalama geçmişini bulabilrmiyimm şimdiden yardımlarınız için tşkr ederimmmmm
  10 Ocak 2011 Pazartesi 08:34

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Bahsetmiş olduğunuz durumu gözlemlemek, analiz etmek adına birden çok yöntem mevcuttur. Detaylı konular olduğu için henüz burada bahsetmeyeceğim ancak Timeline analizi ve Mac Zamanlama yöntemleriyle dosya üzerine erişimi, yapılan değişikliği, bununla ilgili yapılan değişiklik ve erişim tarihlerini inceleyebileceğiniz yöntemler vardır öncelikle. Konuyla ilgili ilerleyen günlerde daha net bilgiler içeren linkler paylaşacağım.

  Bu bashsettiğim adımlar dışında spesifik olarak izlemek istediğiniz alanlar için 3rd party programlar bulunmaktadır. Ben bir arama motoruna sadece "How to track recent user activities" yazarak çok sayıda kaynağa ulaştım. Sadece bu konuyla ilgili sorular ve cevaplar içeren forumlar bile mevcut. Eğer ingilizceniz yeterli seviyedeyse işinize yarayacak çok fazla sayıda alternatif yöntem ve araç bulmanız mümkündür.

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc751315.aspx Technet makaleleri arasında konuya daha farklı açılardan göz atabileceğiniz başlıklar olduğu gibi,

  http://www.syntergy.com/products/sharepoint/more/audit/ sitesindeki olduğu gibi, genel izleme aracından ziyade tek bir uygulama veya hizmet bazlı izleme yapmanız mümkündür.

  http://advanced-spymypc-keylogger.lastdownload.com/computer-activities.html adresinde yine izleme araçlarına yönetlik bağlantılar mevcuttur.

  Size yazmış olduğum bu adımları inceledikten sonra gelişmelerden bizi haberdar ederseniz sevinirim.

  Teşekkürler,

  10 Ocak 2011 Pazartesi 22:44