locked
[Windows 7] windows 7 oyunu açmıyor(orjinal) yardım ltf.... RRS feed

 • Soru

 •  aynı sorun bendede var windows xp de çalışan empire total war adlı oyun yeni aldıgım ve eski bilgisayarımdan daha iyi özelliklere sahip bilgisayarımda çalışmıyor sistem windows 7 64 bit uyumluluk modunda xp sp3 sp2 ve yönetici oalrak çalıştırdım fakat bir sonuç alamadım (oyun orjinal).Oyunun başında tanıtım yazısı geliyor arkasından introya geçmesi gerekirken donup kalıyor,ctrl-alt-del de dahil hiç bir tus kombinasyonuna cvp vermiyorve reset atmak zorunda kalıyorum.forum sitelerinden gördügüm kadarıyla benimle aynı problemi yaşayan bir çok kişi var.

   sistem özelliklerim

   intel core i7-950 3.06 Ghz işlemci

  8 gb ddr3 bellek 2gb HD6750 ekran kartı(1 gb ddr5 ayrılmış bellek)

  intel x58 chipset anakart-windows 7 home premium(64 bit)

  şimdiden tşk ederim....

  Probleminizi bu şekilde detaylandırdığınız için teşekkür ederim.  Söylemiş olduğunuz Empire Total oyunu eğer bu linkteki oyun ise, Windows 7 ile uyumlu bir oyun, ve zaten intro'yu görebiliyorsanız, bir sorun yok demektir. Oyun içerisinde yada girişinde, hata alıyorsanız hatanın detayını yazarsanız çözüm yollarını kontrol edebiliriz ama bunun yanı sıra, oyununuzu yeniden indirerek kurmanızı tavsiye edeceğim, kullanmış olduğunuz kurulum dosyasında problem olabilir.

  Not: Problem kaydınızı açarken diğer kullanıcılarımızında faydalanabilmesi için yeni bir post açarak konuya devam edebilirmisniz ?

  Teşekkürler.

  29 Aralık 2010 Çarşamba 07:43

Yanıtlar

 •   bilgisayarıma format attım ve şu anda oyunu açmaya başladı hiç bir problem yok.güncelleştirmeleri alırken bazılarını yarıda kesmek zorunda kalmıştık belki o yüzden bu kadar problem yaşadık tam yüklenmeyen bir güncelleştirme olabilir,

     yardımlarınız için tşkler,İyi çalışmalar....

  30 Aralık 2010 Perşembe 00:13

Tüm Yanıtlar

 • evet bahsettigim oyun, sekmesini vermiş oldugunuz empire total war oyunu fakat daha en başta sega tanıtım yazısı çıkıyor  kum saati şeklinde döndükten sonra ok'a dönüyor ve bir daha hiç bir şekilde tepki vermeden donuyor reset atmak durumunda kalıyorum.introya zaten geçmiyor(oyun tanıtım videosuna)

   serdar bey söylediginiz üzere steam silip tekrar yüklerken şöyle bir hata aldım acaba bununla ilgili olabilir mi?

   running Steam in windows compatibilty mode is not recommended.please remove any windows compatibility settings for all users under file properties for steam.exe and restart steam press 'cancel' to permanently ignore this warning and continue. (tamam ve iptal seçenekleri)

  teşekkürler iyi çalışmalar....

  29 Aralık 2010 Çarşamba 07:58
 • Merhabalar 0mustafa,

  Yakalamış olduğunuz hata tespitinde söylenen, " Çalışan Steam programı, Windows uyumluluk modu için uygun değil. Lütfen Windows uyumluluk ayarlarını bütün kullancılar ve dosyalar için kaldırıp Steam'i yeniden çalıştırın. Bu uyarıyı yoksaymak için iptal'e devam etmek için tamam'a basın" gibi bir uyarı alıyorsunuz. Steam için tanımlamış olduğunuz eğer uyumluluk modu seçeneği var ise, Steam.exe sağ tuş Özellikler, Uyumluluk, Windows Xp Sp3 uymluluk modu gibi, bu kısmı kaldırın ve tekrar deneyin eğer aynı hatayı alıyorsanız, Steam arıza görmüş olabilir ve yeniden Windows 7 uyumlu olarak kurup yeniden test edebilirmisiniz ?

  Teşekkürler.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  29 Aralık 2010 Çarşamba 08:53
  Moderatör
 •   bilgisayarıma format attım ve şu anda oyunu açmaya başladı hiç bir problem yok.güncelleştirmeleri alırken bazılarını yarıda kesmek zorunda kalmıştık belki o yüzden bu kadar problem yaşadık tam yüklenmeyen bir güncelleştirme olabilir,

     yardımlarınız için tşkler,İyi çalışmalar....

  30 Aralık 2010 Perşembe 00:13