locked
[Other] Msn'e girebiliyorum ama internete giremiyorum. RRS feed

 • Soru

 • msn ye girebiliyorum ama internete ulaşamıyorum sistem geri yükledim olmadı virüs tarattım olmadı internet seçenek yerinde başka birşey yazıyor google ye çevirdim kabul etmedi
  5 Aralık 2010 Pazar 16:32

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Bahsetmiş olduğunuz problemin birden fazla sebebi olabilir. Eğer biraz daha detay verebilirseniz daha hızlı çözüm adımı sunabiliriz. Size başlıca bazı yöntemler sunacağım;

  1. Antivirüs yazılımı kullanıyorsanız markası söyleyin. Eğer birden fazla antivirüs kullandıysanız hepsinin adını söylemeniz gerekmektedir.

  2. Başlattan çalıştıra inetcpl.cpl yazın ve enter'a basın. Çıkan internet seçenekleri penceresinde Bağlantılardan yerel ağ ayarlarına tıklayın ve Proxy sunucu işaretliyse işaretini kaldırın. Yine internet seçenekleri penceresinde gelişmiş sekmesine gelin ve listede yer alan Üçün taraf tarayıcı eklentilerini etkinleştir seçeneğini bulup başındaki tiki kaldırın. Bu işlemden sonra listenin altında yer alan Sıfırla butonuna basıp Internet Explorer'ı sıfırlayın.

  3. Başlattan> Tüm Programlar> Donatılar altında yer alan komut satırını çalıştırın. (Eğer Vista veya 7 kullanıyorsanız üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın).

  Açılan pencerede alltaki komutları sırası ile çalıştırıp enter'a basın;

   

  netsh winsock reset all

  netsh int ip reset a.txt

  netsh firewall reset (Eğer vista veya 7 kullanıyorsanız netsh advfirewall reset)

  proxycfg -d (Eğer vista veya 7 kullanıyorsanız netsh winhttp reset proxy)

  ipconfig /flushdns

  4. Başlattan çalıştıra ncpa.cpl yazın ve çıkan ağ bağlantılarım penceresinde aktif olan bağlantınız üzerine çift tıklayıp özelliklere gelin. Tcpip ayarlarına çift tıklayıp dns seçeklerinde otomatik dns al'ın seçili olup olmadığını kontrol edin. Eğer elle bir dns verildiyse otomatiği seçip pencereyi kapatın.

  5. Internet Explorer bir program müdahale ediyor olabilir; Başlattan çalıştıra msconfig yazıp enter'a basın. Çıkan sistem yapılandırması penceresinde başlangıç sekmesine gelin ve sağ alta yer alan tümünü devre dışı bırak ibaresine tıklayın. Yine aynı pencerede hizmetler tabına gelip sol alttan Tüm Micrsoft hizmelerini gizle'yiişaretledikten sonr sağ alttan devre dışı bırakıp uygula ve tamam'a basın. Haa verirse hatalara tamam deyip geçin.

  6. Bilgisayarım> C:\> Windows> System32> Drivers> Etc klasörü altınad yer alan hosts dosyasına çit tıklayın ve notepad ile açın. Eğer altta belitiğim satırlar dıında bir ibare varsa silip kaydedin.

  # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
  #
  # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
  #
  # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
  # entry should be kept on an individual line. The IP address should
  # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
  # The IP address and the host name should be separated by at least one
  # space.
  #
  # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
  # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
  #
  # For example:
  #
  #      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
  #       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host

  # localhost name resolution is handled within DNS itself.
  # 127.0.0.1       localhost
  # ::1             localhost

  7. Tüm bu adımlardan sonr probem devam ediyorsa bilgisayarınızı eniden başlatıp, bilgisayar açılırken klavye üzerinden F8 tuşunu basılı tutun ve çıkan siyah önyükleme seçenekleri ekranında A ile güvenli modu seçip enter'a basın ve kendi kullanıcınız ile oturup açıp Internet Explorer'ın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer çalışıyorsa normal modda sistemi açıp kullanmadığınız ve tekrar yükleyebilecğiniz bütün programlar Program Ekle Kaldır bölümünden kaldırın.

  8. http://www.msattack.com/index.php?option=com_content&view=article&id=67:detaylaryla-hijackthis&catid=28:hijackthis&Itemid=14 sitesindeki makaleyi inceleyin ve oluşturulan log dosyasını buraya kopyalayın.

  Bu belirtmiş olduğum adımlar arasında en önemlisi birinci adımdır. Sonuçları bizimle paylaşırsanız sevinirim.

   

  Teşekkürler,

  5 Aralık 2010 Pazar 18:30