locked
Standart kullanıcı ve Ebebyn Koruma RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Microsoft Essentials Family safety ile oğlumun accountunu ve kullanımını korumaya aldım. Tabi bunun için de onun kullanıcısını standart user olarak tanımladım. Çoğu oyunu izin verdiğimde çalıştırmasına rağmen 2 oyunda yetki sorunu yaşıyoruz ve çalıştıramıyoruz. Bu iki oyun çalışırken sanıyorum bazı administrative yetkiler istiyor. Exe sini yönetici olarak çalıştırdıysam da fayda vermiyor. Oğlumun kullanıcısını da admin olarak ayarlarsam sorun olmuyor ancak o zaman o da oğlum bana adminlik yapıp şifremi değiştirerek benden öc alıyor :)

  Özetle Family Safety'nin oyun block/allow olayı "standart user" seçimi yüzünden, her oyunda çalışmıyor oluyor. Standart kullannıcılar için, sadece belli bir programa başka nasıl tüm admin haklarını verebilirm?  Ya da bu oyunları çalıştırmanın bir yolu var mı? 

  Çok Teşekkürler

  Tolga

  18 Mart 2011 Cuma 09:03

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Oyunun .exe dosyası veya kısayoluna sağ tıklayıp uyumluluk sekmesine gelelim.Burda altta tüm kullanıcı ayarlarını değiştir seçeneği var (yönetici izni isteyecektir).En altta ayrıcalık düzeyinde Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini tıklayıp pencereleri kapatalım.Sonrasında tekrar kontrol edelim.


  Size yardımcı olabilmişsem mesaj içerisindeki "Yardımcı Olarak Oyla" üçgenine tıklayın.
  • Yanıt Olarak İşaretleyen Tolga Tem 28 Mart 2011 Pazartesi 07:29
  18 Mart 2011 Cuma 11:54