locked
[Windows 7] Windows 7 de programlar donuyor RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Şirketimizde genelde Windows 7 ve üzerinde Office 2007-2010, Autocad, Dwg Viewer gibi programlar kullanmaktayız. Daha önce Domain yoktu. Fakat şimdi bilgisayarları domaine alınca bazı bilgisayarlarda Office dosyası açmaya çalıştığımız da veya baskı önizleme yaptığımızda donup kalıyor.Başlat - Yazıcı ve fakslara gidiyorum orasıda donuyor. Admin yetkisi ile açıp hizmetler den  yazdırma biriktiricisini durdurmak isteyince 1053 hatası alıyorum durdurulamadı diyor ama durdurulmuş gözüküyor. Bunu bir kaç defa tekrarlayınca artık 1053 hatasını almıyorum yazdırma biriktiricisini sorunsuz yeniden başlatabiliyorum ve sorunlar düzeliyor. Bir iki gün içinde problem tekrarlıyor. Eski yazıcı yazılımlarınıda sildim.

  Autocad 2010 - 2011 domain e kattıktan sonra birçok kişide müdahale etmeden açılmamaya başladı.Bir süre donuyor ve otomatik olarak kapatıyor.  Admin oturumu ile açıp Autocad ı açıyorum yine  donuyor bir kaç defa yeniden başlatınca ancak düzeliyor. Bu sorunlar çözülmezse benim başımı çok ağrıtacak.

  Bilgi ve yardımlarınız için teşekkürler.

  Saygılarımla.

  27 Aralık 2010 Pazartesi 09:26

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Varsayılan yazıcınızı xps document writer oalrak atayıp tekrar deneyebilirmisiniz lütfen?

  Teşekkürler,

  27 Aralık 2010 Pazartesi 12:36
 • Birde bunu deneyeyim ama bu şekilde kullanıcılar diğer üç yazıcıdan seçerken problem oluyor yani direk print etmek istiyorlar. Varsayılan yazıcı normal bir yazıcı olupta o şekilde çözemez miyiz?

  Teşekkür ederim.

  29 Aralık 2010 Çarşamba 15:37
 • Merhaba,

  Eğer xps document writer'ı vasrsayılan oalrak atadığınızda bu problemi yaşamıyorsanız sie farklı bir çözüm önerisi sunabilirm. Ama öncelikle bu adamıdeneyebilirmisiniz lütfen?

  Teşekkürler,

  30 Aralık 2010 Perşembe 08:41
 • Merhaba,

   

  Öncelikle yaptıklarımı anlatayım. Network ayırma işlemi yapılmıştı şirketimiz holdingten ayrıldıktan sonra domainde olmayan makinalar domaine alındıktan sonra yaşamaya başladık sorunları. Ben şu an eski IP ile bazı yazıcı bağlantı noktaları tespit ettim ve sildim. Eskiye ait olan IP var mı yok mu inceleyip sildim, kaldırdım. ipconfig /flushdns yaptım. Varsayılan yazıcıları xps document yaptım. İlk gün oldu gibi gözüksede hala yazıcı ve fakslar hizmetinde donma oluyor haliyle Excel, Word ve Autocad etkileniyor. Şu an bir PC de admin yetkisi verip deneme yapıyorum. Ekleme yapıyorum 04.01.2010 : Bugün Domainde olmayan bir makinada aynı sorunla karşılaştım bu yeni bir PC eski PC deki dosyaları buna aktarmıştık acaba bütün makinalara yayılmış bitr tür virüs olabilir mi? ESET kurulu PC lerde.

  Teşekkürler,

  Saygılarımla.

  3 Ocak 2011 Pazartesi 12:53