locked
[Windows Vista] Windows Vista uyku modu sorunu RRS feed

 • Soru

 • Bilgisayarın güç seçeneklerinde hem pil hem prize takılı seçeneklerinde kapak kapatıldığında  uyku moduna geçmesi için ayarları yapıp kaydediyorum. Kapağı kapattığımda  önce uykuya geçiyor ancak 1 dk geçmeden uyku modundan çıkıyor ve çalışmaya devam ediyor. Bilgisayarda hiçbir işlem yapmasam bile planlanan zamanda  uyku modun a geçmeyip çalışmaya devam ediyor. 

  en son avast antivirüsün free versionunu yükledim, avastın ayarlarında böyle bir uyandırma özelliği de göremedim ama ilgisi olabilir mi bilemiyorum.

  yardımlarınız için peşin teşekkürler. 

   


  9 Haziran 2011 Perşembe 13:02

Yanıtlar

 • Merhaba tttatar,

  Stand By geçmesini beklediğiniz sırada ethernet kartınızı meşgul edecek herhangi bir program çalışıyor mu?

  Ekran kartı sürücünüzü güncelleyerek probleme tekrar göz atın. Bir de, aygıt yöneticisine girip Ethernet Kartı'nın özelliklerine bakın, orda device capabilities bölümünden wake when packet arrives gibi özellikler seçili olabilir, onları None olarak seçelim.

  Bunun haricinde daha önceden yayınlamış olduğumuz KB920730 numaralı makaledeki adımları uygulayarak yada Benim adıma düzelt kısmındaki FixIt'i çalıştırarak problemin devamını gözlemleyebilirsiniz.

  Son olarak yapılabilecek işlemler ise, Bios'unu default haline geri getir ve problemi tekrar gözlemleyiniz. Eğer bu işlemleri yaptığınızda problem halen devam ediyor ise,  lütfen geri bildirimde bulununuz.

   

  Not: Bu tür probleme yol açan diğer bir sorun ise, Disk temizleme yaparken hibernation dosyasınıda farkında olmadan silmenizdir. Ortalama 2-3gb yer açtığı için kullanıcıların çoğunluğu bu dosyayı sildiğinden oluşur ve ayrıca kablosuz mouse veya klavye kullanıyorsanız, alıcısını çıkartarak tekrar denediğinizde problemi görebilirsiniz.

   

  Kolay gelsin.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  16 Haziran 2011 Perşembe 09:48
  Moderatör