locked
[Other] outlook express ten windows live mail e transfer RRS feed

 • Soru

 • Selam,

  Windows 7 kullanıyorum. Daha önce xp kullanıyordum. Outlook Express teki listelerimi, yani gelen giden vs. ve adres defterimi, windows live mail e nasıl trasfer edebilirim.

  10 Kasım 2010 Çarşamba 14:53

Yanıtlar

 • Merhaba Ertan Akgün,

  Windows Live Mail programına Outlook Express programından iletilerin alınabilmesi için;

  Xp sisteminizde C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Identities\{Identities Kimlik Numarası}\Microsoft\Outlook Express dizini altında bulunan tüm dosyaları kopyalayınız ve masaüstünde oluşturduğunuz bir yeni klasör içersinde saklayınız.
  Oluşturduğunuz yeni klasörü windows 7 bilgisayarınızda masaüstüne kopyalayınız.

  Windows 7 sisteminizde Windows Live Mail eposta programını açarak => İleti Al =>Program Seç Başlığında Outlook Express 6.0 Seçilir ve devam seçilir => İletilerin Konumu başlığı altında Gözat butonuna tıklayarak Windows Xp 'den kopyaladığınız ve Windows 7 sisteminize taşıdığınız klasörü masaüstünden seçiniz ve devam butonuna tıklarak iletilerinizi windows live mail programına aktarabilirsiniz.

  Windows Live Mail programına Outlook Express programından kişileriniz alınabilmesi için;

  Xp Sisteminizde Outlook Express programından Dosya => Ver => Adres Defteri => Virgülle Ayrılmış Değerler ( Comma Separated Values (.CSV) ) => olarak masaüstünüze kayıt ediniz.Kayıt ettiğiniz dosyayı windows 7 sisteminizde masaüstüne kopyalayınız.

  Windows Live Mail programında Kişiler arayüzünü açınız ve Al Butonuna tıklayarak Virgülle Ayrılmış Değerler ( Comma Separated Values (.CSV) ) seçimini tamamlayıp masaüstündeki dosyayı göstereniz.

  Bilgilerinize.


  System Engineer
  10 Kasım 2010 Çarşamba 16:13