locked
[Windows 7] Kart Okuyucuyu Görmüyor.. RRS feed

 • Soru

 • Bilgisayarımda tümleşik kart okuyucu var. Windows 7 işine gelince görüyor, gelmeyince görmüyor. Bazen kart okuyucuyu görüyor. Biraz zaman geçtikten sonra (bilgisayarı açıp kapadığımda) görmüyor. Şuan Windows güncel, programlar güncel, sürücüler güncel. Niye Görmüyor Lütfen yardım. Edin..
  18 Aralık 2010 Cumartesi 14:47

Yanıtlar

 • Merhaba,

  Kart okuyucunuzun stabil çalışmamasının bir çok sebebi olabilir. Bazen Cd\Dvd yazma programlarıda dvd-rom üzerinde benzer etkilere sebebiyet vermektedir. Öncelikli olarak aşağıda sıralayacağım adımları deneyin;

  1. Özellikle anakartınızın chipsetlerinin muhakkak güncel olması gerekmektedir. Anakart için güncel sürücüleri, bilgisayarınız markalıysa üreticinin sitesinden indirebilirsiniz.

  2. Kart okuyucunun devredışı kalmasına sebep olabilecek 3üncü parti bir program veya servis olabilir. Başlattan Programları ve Dosyaları ara'ya msconfig yazıp enter'a basın. Çıkan sistem yapılandırması penceresinde başlatma sekmesinden sağ altta yer alan tümünü devre dışı bırak butonuna basın. Yine aynı pencerede hizmetrler sekmesinden sol alta yer alan tüm microsoft hizmetlerini gizli kutucuğunu işaretleyerek sağ alltaki tümünü devre dışı bırak butonuna basıp uygula ve tamam'a tıklayın. Sistemi yeniden başlatıp sonuçları bir süre gözlemledikten sonra durumu bizimle paylaşırsanız sevinirim.

  Teşekkürler,

  18 Aralık 2010 Cumartesi 18:08