locked
[Other] Windows Live Messenger Kayıtları RRS feed

 • Soru

 • Sayın Yetkili,

  Hala mahkemede devam eden bir davam için, Microsoft Türkiye firmasına mahkeme tarafından bir "Windows Live Messenger Hesabı" nın konuşma kayıtları istendi.Microsoft Türkiye firması, bu kayıtların kendilerinde olmadığını ve başka bir servis sağlayıcı server bilgisayarlarda tutulduğunu cevap olarak gönderdi.Mahkeme, tekrar dilekçe yazılması gerektiğini ve bu "Server" bilgisayarın nerede olduğunu ve hangi adresten istenmesi gerektiğini söyledi.

  Benim istediğim bilgi, mahkeme tarafından gönderilecek olan bu resmi yazı için gereken adrestir.Windows Live Messenger kayıtlarının hangi adreste olduğunun ve mahkeme tarafından gönderilmesi gereken adresin ne olduğunun bana e-posta olarak gönderilmesini, tarafınıza saygılarımla arz ederim...

   

   


  18 Nisan 2011 Pazartesi 10:01

Yanıtlar

 • Merhaba Burhan AYTEKİN,

  Yukarıda bahsetmiş olduğunuz soru için şunu belirtmek isterim. Kullanıcıların özel bilgileri Microsoft'un sadece blirli kademelerinden ve belirli hukuk süreci içerisinde ve bu sürecin onaylanması dahilinde Savcı ve/veya Avukat'lar nezdinde inceleme yapılır. Konu ile ilgili bahsettiğiniz gibi yasal bir süreç başladıysa, davayı yürüten Savcı ve/veya Avukat'ların Microsoft Avukatları ile irtibata geçerek gerekli resmi yazıların gönderilmesi ve bu yazıların onaylanması dahilinde istenilen bilgiye ulaşılabilir. Fakat bahsettiğim gibi bu işlemin yapılabilmesi için resmi kurum ve/veya resmi organların Microsoft Avukatları ile konu hakkında irtibata geçmeleri yeterli olacaktır.

  Teşekkürler.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  18 Nisan 2011 Pazartesi 10:11
  Moderatör