locked
[Office 2007, Outlook] Outlook 2007 de Imap kullanımı ile ilgili RRS feed

 • Soru

 • Sayın İlgili;

  Şirketimizde mail sunucu olarak Lotus Domino Server kullanıyoruz.  Şöyle bir sorunumuz var. Kullanıcılarımızı outlook a IMAP üzerinden kurduğumuz zaman kullanıcılarımız maillerinini silmeye kalktığı zaman mailin üzerine bir çizgi çekiyor. Bu sorunu bir türlü gideremedik. Outlookta yapmamız gereken bir ayar olabilirmi acaba. Diğer bir sorunumuzda kendi domainimize içinde mail attığımız zaman birbirmize attığımız mailler önemsiz klsaörüne düşüyor.  Burda yaşadığımız sorunlar outlook ile ilgili olabilirmi yoksa Domino sunucuyu kontrol etmemiz gerekebilir. Domino sunucu versiyonumuz 8.5.2 dir. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.


  18 Mayıs 2011 Çarşamba 07:36

Yanıtlar

 • Merhaba Erdem Bey;

  http://office.microsoft.com/tr-tr/outlook-help/HP001146020.aspx adresini incelerseniz ilk sorununuz ile ilgili olarak çözümü göreceksiniz. IMAP klasörlerinin yapısı gereği sil dediğinizde ileti derhal silinmez silinmek üzere işaretlenir. Eğer posta kutusunu temizleme işlemini yaparsanız da kalıcı olarak silinir.

  Önemsiz mailler kısmına gelince yüksek ihtimal domino sunucunuz ile ilgili bir ayarın yapılandırılması gerekiyor. Bu konuda desteği de sanırım IBM den almanız gerekecektir.

  Kolay gelsin.
  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen resmin altındaki Yardımcı Olarak Oyla butonuna tıklayınız.
  18 Mayıs 2011 Çarşamba 13:57