locked
[Windows 7] fotoğrafların görünümünü değiştirdiğim halde içeriğini göstermiyor ve önizleme yapamıyorum RRS feed

 • Soru

 • fotoğrafların uzantısı jpg olduğu halde önizleme veya görüntüleme yapamıyorum yardımcı olabilirmisiniz, program eksikliğimi var başka bir sorun mu bir türlü çözemiyorum. Simge görünümlerini de değiştiriyorum, önizlemeyide açıyorum fotoğrafın içeriği görünmüyor.
  23 Kasım 2010 Salı 07:50

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Merhabalar Sayox

  Bahsetmiş olduğun problemi daha hızlı çözebilmemiz için, şu adımları uygulayabilirmisin,

  Resim üzerinde sağ tuş yaparak birlikte aç diyelim, daha sonra gelen menü'de Windows Resim görüntüleyici'yi seçelim ve sonuca bakalım resim açılıyormu ? Eğer açılmaz ise aynı işlemi yaparak Internet explorer'ı seçelim ve tekrar deneyelim. Sonucu bizimle paylaşabilirmisin.


  Serdar BAYKARA
  Microsoft Destek Mühendisi - Moderator
  23 Kasım 2010 Salı 08:03
  Moderatör
 • Serdar bey resimlerin bu yolla açılmasında bir problem yok benim problemim; resimleri açmadan simgelerini değiştirince örneğin liste görünümünden büyük simgeler görünümüne geçirdiğim zaman o fotoğrafın içeriğindeki görüntüyü göremememde. Dolayısıyla bütün fotoğrafları tek tek tıklayarak açmam gerekiyor. İkiyüzelli fotoğrafın içinden seçmem gerekeni bulmam tek tek açarak çok zor oluyor maalesef. bu sorunumu çözmeye çalışıyorum umarım anlatabilmişimdir. 
  23 Kasım 2010 Salı 08:22
 • Merhabalar,

  Sisteminizde yaşamış olduğunuz önizleme problemi performans kaynaklı olabilir, aşağıda belirttiğim yapılandırmayı kontrol etmeniz işe yarayacaktır.

  Bilgisayar sağ click => özellikler => Gelişmiş Sistem Ayarları => Gelişmiş => Performans => Ayarlar => Görsel Efektler => En iyi görünüm için ayarla seçili olmalıdır.

  Teşekkürler.


  MCP-MCSA-MCTS-MCITP.SA-MCITP.EA
  23 Kasım 2010 Salı 08:53
 • Selamlar,

  1. Control Panel > Folder Options menüsünde View Sekmesinde "Always show icons, never thumbnails" seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

  2. Default Programs > Set Your Default Programs Windows Phote Viewer programını Set this program as default ile seçiniz.

  3. Yukarıdaki adımlar yeterli olmazsa aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirip sıkıştılmış klasörden çıkardıktan sonra içerisindeki registry dosyalarını çalıştırın.

  http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/21375d1249420595-default-file-type-associations-restore-default_jpe.zip

  http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/21376d1249420595-default-file-type-associations-restore-default_jpeg.zip

  http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/21377d1249420595-default-file-type-associations-restore-default_jpg.zip

  Teşekkürler,

   


  Volkan Sert
  23 Kasım 2010 Salı 11:23
 •  

  merhaba,

  Aşagıdaki adımları yaparak folderları resetleyip sorununu zu çözebilirsiniz.

  Open Control Panel

  Choose Folder Options

  Click the Views tab

  Uncheck "Always show Icons, never thumbnails"

  Uncheck "Display file icon on thumbnails"

  Click Reset Folders button.

  23 Kasım 2010 Salı 11:25