locked
internet explorer 9 yazı tipi bulanık RRS feed

 • Soru

 • Dün bilgisayarıma internet explorer 9 kurdum. İlk açıştan itibaren insanı çok rahatsız eden bulanık, gözü yoran bir yazı stili var. İnternetten araştırdım aynı şikayetleri dile getirenler var. ie8 de böyle birşey yoktu. İnternet explorer ayarlarını sıfırladım, ClearType metnini kaç defa ayarladım ama düzelmiyor. Görüntüye alışırım zannetmiştim ama bir türlü alışamadım. Bu nedenle yıllardır kullandığım ie yi bırakıp artık google chrome kullanmaya başladım. Chrome da yazılar çok net ve gözü hiç yormuyor. Acilen İe 9 da buna bir çözüm bulunması gerekiyor. İnsanların göz sağlığı söz konusu. Okuduğum kadarıyla microsoft yöneticilerinden biri ie 9 un firefox ve crome göre daha ucuza maal olduğuna dair birşey söylemişti. Kullanır kullanmaz bu ucuzluk ve kalitesizlik fark ediliyor. Microsofta hiç yakışmadı.
  9 Haziran 2011 Perşembe 16:26

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Mmb,

  Denetim masası>internet seçenekleri kısmından yada internet explorer  9 sayfası açık konumda iken araçlar>seçenekler>gelişmiş sekmesinden "GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüleme kullan" seçeneğini işaretli değil ise işaretleyelim.Gelişmiş sekmesi altında bulunan sıfırla seçeneği ile internet explorer 9 ayarlarını sıfırlayalım ve görünümü yeniden kontrol edelim.

   

  İyi çalışamalar,


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız resmin altındaki "Yardımcı Olarak Oyla" butonuna tıklayarak oylama yapınız. Selim BAYRAKTAR - (MCITP/SA,MCITP/EA)
  10 Haziran 2011 Cuma 08:01
 • Selim bey cevabınız için çok teşekkür ederim fakat görüntü düzelmedi. İlk yazımda da yazdığım gibi bu sıfırlama olayına 3-4 defa yaptım zaten. Ayrıca siz ilk önce "GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüleme kullan" seçeneğini işaretli değil ise işaretleyelim. daha sonra da sıfırlayalım yazmıssınız. işaretledikten sonra sıfırlayınca işaretlemenin anlamı kalmıyor. Sıfırlayınca işaretlemeyi kaldırıyor. İlk önce dediğiniz gibi yaptım olmadı. Sonra "GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüleme kullan" seçeneğini işaretledim. Şimdi o şekilde kullanıyorum ama hiçbirşey değişmedi.
  10 Haziran 2011 Cuma 09:39
 • Merhaba mmb,

  Ekran görüntüsünü paylaşabilirmisiniz.

  Ekran görüntüsünü palaşabilmeniz için aşşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz .

   

  http://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/winservertr/thread/16351420-c3c2-45d0-b167-f4655ecd4384

  İyi çalışamalar,


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız resmin altındaki "Yardımcı Olarak Oyla" butonuna tıklayarak oylama yapınız. Selim BAYRAKTAR - (MCITP/SA,MCITP/EA)
  10 Haziran 2011 Cuma 14:19
 • Merhaba Selim Bey. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ekran görüntüsünü maalesef gönderemiyorum çünkü 3-4 saat önce ie 9 u kaldırdım ve tekrar uğraşmak istemiyorum. Gerçekten insanın gözünü çok yoruyor. Tekrar ie8 kurdum ve şimdi sorunsuz kullanıyorum. İe 9 un çözünürlüğünde bir sorun var. Yazılar çok net değil ayrıca bir siteye girmiştim orda çok net farkettim. Bir resim vardı resmin üzerinde düz çizgiler vardı ve düz çizgiler çok net değildi, dalgalı gidiyordu. Google chrome da ise çok netti. Bu nedenle ie9 u kaldırdım. ie8 de ise sorun yok. 
  10 Haziran 2011 Cuma 16:04