locked
[Office 2010, Excel] Microsoft Office Excel 2010 (ev ve öğrenci paketi) eklenti yükleyemiyorum RRS feed

 • Soru

 • excel'de çözümleme araç takımını eklentilerden yükledim ancak, excel de veri sekmesinde çıkmıyor. kullanılabilir eklentilerde gözükmesine rağmen eklentiyi kullanamıyorum. eklentiyi yaptığım gün belgelerimde veri kaynaklarım diye bir dosya oluştu ve 2 tane belge var içinde. belgelerin birinde ''yeni veri kaynağına bağlan'' diğerinde ise '' yeni SQL server bağlantısı'' yazıyor. tıkladığımda excel açılıyor ve office bir güvenlik sorunu belirledi bağlantı engellendi diyor. engellemeyi kaldır dedim ancak yine de olmadı. yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler.
  10 Mayıs 2011 Salı 09:23

Yanıtlar

 • Merhaba B. Edemen;

  Öyle görülüyor ki herhangi bir dış etken ilgili eklentinin açılışta yüklenmesini engelliyor. Bu kullanıcı hesabınızın yönetici olmamasından kaynaklanabilir, antivirüs yazılımı olabilir, ya da herhangi başka bir 3. parti program olabilir. Size tavsiyem aşağıdaki adımları uygulamanız;

  - Başlat'a tıklayalım, daha sonra Windows 7 ve Vista için arama kutusuna, Windows XP için Çalıştır'a msconfig yazalım ve enter tuşuna basalım.

  - Açılan penceredeki Hizmetler sekmesinde önce Tüm Microsoft hizmetlerini gizle seçeneğini seçelim, daha sonra Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesine tıklayalım.

  - Daha sonra Başlangıç sekmesini açarak burada direk Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesine basalım. Sonra da Tamam'a tıklayıp pencereyi kapatalım ve bilgisayarı yeniden başlatalım.

  Not: İşlemlerimiz bittikten sonra aynı şekilde devre dışı bıraktığınız program ve hizmetleri etkinleştirebilirsiniz.

  - Bilgisayar açıldıktan sonra varsa antivirüs programını devre dışı bırakalım ve Excel'i açalım. Veri sekmeside Veri Çözümleme seçeneği yine görünmüyorsa, Çözümleme Araç Takımı dışındaki tüm Excel ve COM eklentilerini devre dışı bırakarak Excel'i yeniden başlatalım.

  Umarım bu adımlar problemi çözmenize yardımcı olur. Sizden ricam, işlemlerin sonucunu lütfen burada paylaşın.

  Kolay gelsin...


  Size yardımcı olabildiysem lütfen sol taraftaki "Yardımcı Olarak Oyla" üçgenine tıklayın.
  12 Mayıs 2011 Perşembe 20:29