locked
Kullanıcı Hesabı yetki sorunu RRS feed

 • Soru

 • İyigünler. Yerel disk c nin içerisinde benim kullanıcım tarafından bir süre önce açtığım klasörü okuyabilmeme rağmen silemiyorum. "Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var" şeklinde bir hatayla karşılaşıyorum ve silemiyorum. Bilgisayar yöneticisi olarak oturum açtım ve kendi kullandığım bilgisayarda kendi kullandığım hesaptan izin istemesinden artık sıkılıdım kullanıcımdan bir daha izin istemeycek şekilde hesabımı yapılandırmak istiyorum. Bu arada UAC kapalı... Teşekkürler...
  20 Haziran 2011 Pazartesi 13:11

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba a_-KoKo-_ ;

  Kullanmış olduğunuz profil ayarlarında bir sorun olduğu görülmektedir. Denetim masasına girip kullanıcı ayarlarından Yönetici yeni bir kullanıcı oluşturunuz. Oturumu kapatıp yeni oluşturduğunuz kullnıcı ile giriş yaptıktan sonra tekrar deneyiniz.

   

  Kolay gelsin.

  20 Haziran 2011 Pazartesi 13:45
 • Soru sormamışım; sorum şu ki bu yapılandırmayı nasıl yaparım? 

  http://img819.imageshack.us/img819/1953/sorunmg.jpg Bu da çıkan uyarı penceresi...

  20 Haziran 2011 Pazartesi 13:52
 • İşe yaramadı yeni yönetici hesabı açtım ve o hesaptan girdim ancak hala aynı uyarıyı veriyor... Dediğim gibi kulanıcılara nasıl tam yetki atayacağımı söylersniz faydası olur sanırım... Bu arada adım konur, isimle hitabı tercih ederim nick biraz saçma da :)
  20 Haziran 2011 Pazartesi 13:59
 • Merhaba Konur

  Aşağıdaki adımları izleyip tekrar deneyelim. belki profilinizdeki oturum ismi kaldırılmış olabilir.

  1. Bilgisayarım tıklayıp. Yereldisk C: tıklayın

  2.Kullanıcılara tıklayalım. (Orda sizin kullanmış oldunuz kullanıcı ismine sağ tıklayıp özelliklere tıklayın.)

  3. Açılan pencerede Günvenlik bölümünden düzenleye gelip ekleye tıklayın ve giriş yaptığınız kullanıcı ismini yazıp adı denetle deyip tamam tıklayın ( Bu pencerede Administrator yetkisi olup olmadğını kontrol edin yoksa aynı işlemi administrator yazarak ekleyin.)

  4.Aşağıdaki cliklerden tam izin uygulamasını gerçekleştirdikten sonra tamam diyerek uygulamadan çıkın ve tekrar denemenizi rica ederim.

   
  20 Haziran 2011 Pazartesi 14:16
 • Konur yazıp adları denetleye tıklayınca buluyor KONUR-PC/Konur diye. Zaten önceden de listede vardı KONUR-PC/Konur şeklinde ve tam denetime sahip görünüyo ancak administrator yetkisi olup olmadığını nerden kontrol edeceğimi anlamadım... Ve hala sorun devam ediyor...

  Bu arada kontrol ettim klasör sahipliğim de var...

  20 Haziran 2011 Pazartesi 15:24